“Hoş Geldin Bebek Projesi” büyük ilgi görüyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
“Hoş Geldin Bebek Projesi” büyük ilgi görüyor
Abone ol
Gaziantep’te 2011 yılında Şahinbey Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Hoş Geldin Bebek Projesi” kapsamında dünyaya gelen 125 bin bebek ve ailesi evinde ziyaret edildi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun, en önemli projelerinden birisi olan “Hoş Geldin Bebek Projesi” kapsamında ziyaretler sürüyor.

Şahinbey Belediyesi tarafından Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü ile imzalanan “Hoş Geldin Bebek Projesi” kapsamında her gün iki ekip Şahinbey’de ikamet eden tüm aileleri ve bebeklerini evlerinde ziyaret ederek, görevli hemşire tarafından aileye çocuk gelişimi, anne sütünün önemi ve aşılarla ilgili bilgiler veriyor. Şahinbey Belediyesi ise ziyaret sırasında bebek takımı, battaniye ve ateş ölçer gibi birçok malzemenin bulunduğu hediye paketi veriyor.

Şahinbey Belediyesi, 9 yıl önce hayata geçirdiği ve yeni doğan bebeklerin evlerinde ziyaret edildiği “Hoş Geldin Bebek Projesi” kapsamında 125 bin aileyi ve bebeği evinde ziyaret etti.

Şahinbey Belediyesi bu güne kadar ilçe sınırları içinde dünyaya gelen 125 bin bebeğe “hoş geldin” diyerek anne-babaların mutluluğuna ortak oldu.

“Hoş Geldin Bebek Projesi”ni önemsediklerini belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu,”Şahinbey Belediyesi olarak göreve başladığımızda ‘Evlilik Okulu ve Hoş Geldin Bebek Projeleri’ni başlatmıştık. Her iki projemizde başarıyla devam ediyor. ‘Hoş Geldin Bebek Proje’sinin öncelikli amacı bebek ölümlerini azaltarak, sağlıklı bir nesil yetişmesini sağlamak. Bu projemizi sağlık müdürlüğümüz ile birlikte iş birliği içerisinde yürütüyoruz. Hoş Geldin Bebek Projemiz kapsamında 2 ekibimiz her gün yeni doğan bebekleri evlerinde ziyaret ediyorlar. Bebeklerin sağlıklı yetişmesi için bebeklerin aşısı, anne sütünün önemi, bebek bakımında dikkat edilmesi gereken hususlar anlatılarak anne bilgilendiriliyor. Bunun dışında Şahinbey Belediyesi olarak annelerimize ateş ölçer, bebek bakım rehberi, çanta ve battaniye hediye ediyoruz. ‘Hoş geldin Bebek Projesi’ kapsamında ekiplerimiz bugüne kadar 125 bin bebeği ziyaret etti. Sağlıklı nesillerin yetişmesi adına projemizi devam ettireceğiz.” dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Eğitim sendikaları tedbirler alınarak yüz yüze eğitimin devam etmesini istiyorÖnceki Haber

Eğitim sendikaları tedbirler alınarak yü...

2 araç kafa kafaya çarpıştı: Bir ölü 7 yaralıSonraki Haber

2 araç kafa kafaya çarpıştı: Bir ölü 7 y...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar