Köpek sahiplendirme

Hint güçleri son 30 yılda 11 binden fazla Keşmirli kadını istismar etti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Hint güçleri son 30 yılda 11 binden fazla Keşmirli kadını istismar etti
Abone ol
​Hint güçleri, taciz ve tecavüzü bir silah olarak sadece Keşmir'in kurtuluş mücadelesini bastırmak için değil aynı zamanda kadınlarının istismara maruz kalacağı endişesi ile Müslüman Keşmir halkını mücadelelerinden caydırmak için kullanıyor.

Keşmir Medya Servisi'nin (KMS) bugün erken saatlerde yayınlanan raporunda, Keşmir'de son 30 yılda Hint güçlerinin yasadışı işgal altındaki Cammu ve Keşmir'de 11 binden fazla kadına cinsel saldırı ve toplu tecavüz ettiği belirtildi.

Keşmir Medya Servisi Araştırma Bölümü'nün raporuna atıfta bulunan KMS, Hint askerlerinin son 30 yılda 11 bin 224 kadını istismar ettiğini belirterek, "Keşmirli kadınların, 1989'dan bu yana 22 bin 923 kadının dul kalmasına neden olan üzücü çatışmanın en kötü kurbanları olduğunu" belirtti.

Hintli askerler tarafından şehit edilen toplam 95 bin 723 sivil arasında 2 bin 342 kadının olduğu belirtildi.

KMS tarafından aktarılan raporda ayrıca Hint birliklerinin devam eden Keşmir kurtuluş mücadelesini bastırmak için Müslüman Keşmir kadınlarını rutin olarak nasıl cinsel tacizde bulunduğunun altını çizdi.

Rapora göre Müslüman Keşmirli liderler, kadınlara yönelik tecavüz, cinayet ve diğer insan hakları ihlalleri vakalarında sürekli olarak tarafsız soruşturmalar yapılmasını talep ettiler. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Sığınak ve mağaralarda PKKye ait çok sayıda silah ve mühimmat bulunduÖnceki Haber

Sığınak ve mağaralarda PKKye ait çok say...

Mali aracı kuruluşlar sektöründe 18 bin 132 girişim faaliyette bulunduSonraki Haber

Mali aracı kuruluşlar sektöründe 18 bin...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar