Köpek Sahiplendirme

Hilvanda 65 mahalleye maske ve dezenfektan dağıtıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Hilvanda 65 mahalleye maske ve dezenfektan dağıtıldı
Abone ol
Hilvan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Hilvan Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği ile Hilvan'ın 65 kırsal mahallesine maske ve dezenfektan dağıtıldı.

Geçtiğimiz günlerde Coronavirus tedbirleri kapsamında halk sağlığını korumak amacıyla dağıtılan maske ve dezenfektan maddeleri, Hilvan'ın merkez mahallelerinin ardından kırsal mahallelerindeki ihtiyaç sahibi ailelere de dağıtıldı.

Kamu kurum ve kuruluşlarından oluşturulan farklı ekiplerle gerçekleştirilen dağıtımın ardından Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan ve Belediye Başkan Vekili Cenap Torgut yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kaymakam Doğan, gerçekleştirdiği basın açıklamasında Coronavirus'ün basit bir baş ağrısı olmadığını belirterek şu ifadelere yer verdi:

"Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Hilvan merkez mahallelerine toplamda 600 aileye maske dezenfektan dağıtımı gerçekleştirdik. Bugün aynı şekilde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan maske ve ayrıca temin ettiğimiz 1 litrelik dezenfektanı oluşturduğumuz 10 ayrı ekiple 65 kırsal mahallemizdeki vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Ülke genelindeki vakalardan kaynaklı meydana gelen ölümlerden maalesef ilçemizde nasibini almıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi üç temel kural olan 'Temizlik, Maske, Masefe' ye dikkat edersek bulaş riskini en aza indirgemiş oluruz" dedi.

Hilvan'ın 65 kırsal mahallesine dağıtılan maske ve dezenfektanla ilgili düzenlenen basın açıklamasına katılan Hilvan Belediye Başkan Vekili Cenap Torgut da vatandaşlara 'Evde Kal' çağrısında bulunarak 'Hayat eve sığar' dedi. Torgut, şu an tüm hemşerilerimizin sağlığı için sahadayız ve inşallah 2020'yi bitirmeden bu beladan kurtulacağız şeklinde konuştu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Türk Sağlık Sen Adıyaman Şubesi: Ek ödeme değil, tek ödeme istiyoruzÖnceki Haber

Türk Sağlık Sen Adıyaman Şubesi: Ek ödem...

Çağlayan Adliyesi önünde iki grup arasında silahlı kavgaSonraki Haber

Çağlayan Adliyesi önünde iki grup arasın...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar