Köpek Sahiplendirme

Hilvan Kaymakamı ve Belediye Başkanından Kurban Bayramı mesajı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Hilvan Kaymakamı ve Belediye Başkanından Kurban Bayramı mesajı
Abone ol
Şanlıurfa'nın Hilvan İlçe Kaymakamı Coşkun Doğan ve Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, vatandaşların Kurban Bayramı'nı kutladı.

Kaymakam Doğan ve Başkan Bayık, verdikleri bayram mesajının ardından vatandaşları salgına karşı uyararak mutlaka zorunlu maske takmaları gerektiğini bununla birlikte sosyal mesafe ve hijyen konusunda da çok dikkatli olmalarını istedi.

Hilvan'da son üç gün içerisinde Coronavirus'e yakalananların rakamlarını veren Kaymakam Coşkun Doğan, "Salgınla mücadelede vatandaşların desteği çok önemli" dedi.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nun almış olduğu kararları da paylaşan Doğan, "Bu mücadelede esnaflarımızla birlikte hareket edeceğiz. Maske takmayarak toplum sağlığını tehlikeye atan vatandaşların yanında, maskesiz müşteriyi içeri alan esnaflarımıza da 900 lira idari para cezası kesilecektir. Devletin amacı vatandaşı cezalandırmak değildir. Bizim amacımız Coronavirus'e karşı alınan tedbirler konusunda bir bilinç oluşturmaktır." diye konuştu.

Salgın nedeniyle vatandaşların bayram süresince çok daha dikkatli olmaları gerektiğini ifade eden Kaymakam Doğan, "Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi bu bayramda da alınan tedbirlere riayet edelim. Sevdiklerimize sarılmayı biraz erteleyip, bayramlaşmayı telefonlaşarak yapmaya gayret edelim. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Hilvanlı vatandaşlarımızın Kurban Bayramını kutluyorum. İnşallah bu bayram birbirimize sarılamadığımız son bayram olur." şeklinde konuştu.

Kurban Bayramı için gereken önlemlerin alındığını belirten Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, "Ekiplerimizin gereken tedbirleri aldığı bu bayram diğer bayramlara göre biraz hüzünlü geçecektir. Bu hüzünleri geçici kılmak için, daha önce bir arada kutladığımız bayramları yeniden yaşamak için virüse karşı alınan tedbirleri daha çok dikkate almamız gerekiyor. Bu vesileyle; Kurban Bayramı'nın başta ülkemize ve tüm İslam alemine sağlık, barış ve huzur getirmesini diliyorum." dedi.(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
ABDden S-400 açıklamasıÖnceki Haber

ABDden S-400 açıklaması

Malatya Büyükşehir Belediyesinden ilaç yardımıSonraki Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesinden ilaç y...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar