HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki evlat nöbetini tutan ailelerin sayısı 165e yükseldi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki evlat nöbetini tutan ailelerin sayısı 165e yükseldi
Abone ol
HDP/PKK tarafından çocukları kandırılarak dağa götürüldüğü gerekçesiyle HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbetini tutan ailelere yeni bir aile daha katıldı.

Kars'tan gelerek kardeşi Özal Aymaz için evlat nöbetine katılan ağabey Fettah Aymaz, ailelerine kavuşan çocukları gürünce evlat nöbetine katılma kararı aldığını belirtti.

Aymaz, "2014 yılında Kobani olaylarında kardeşim İstanbul Ataşehir'de çalışırken HDP, tarafından Suriye'ye giden yardım TIR'ları içerisinde, kandırılarak gönderildi. Kardeşim, Suriye'ye kaçırıldığından beridir haber alamadık, sağ mı ölü mü bilmiyoruz." dedi.

Tek umudunun kardeşini alıp evine gitmek olduğunu belirten Aymaz, "Televizyondan evlat nöbetine katılan ailelerin çocuklarının teslim olduğunu gördüm. Ben de kardeşimin onların çocukları gibi gelip teslim olması umuduyla evlat nöbetine katıldım. HDP tarafından kandırılıp dağa gönderilen çocukların PKK'den kaçıp anne ve babalarına kavuştuklarını gürünce sevindim. Ben de istiyorum ki buradan kardeşimi alıp evimize gidelim." ifadelerini kulandı.

Kardeşine çağrıda bulunan Aymaz, "Kardeşim! Eğer beni duyuyorsa gel. Sen bizim bir parçamızsın, kardeşimsin. Kılına zarar gelmesini istemiyorum. Onun için gelip güvenlik güçlerine sağ salim teslim olmanı istiyorum." şeklinde konuştu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Türkiye makarna ihracatında dünya ikincisiÖnceki Haber

Türkiye makarna ihracatında dünya ikinci...

İrandan Sudanın siyonist işgal rejimi ile ilişkileri normalleştirme kararına tepkiSonraki Haber

İrandan Sudanın siyonist işgal rejimi il...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar