ücretli reklam

Hataydaki yangınları PKK üstlendi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Hataydaki yangınları PKK üstlendi
Abone ol
Hatay’ın Belen ilçesinde çıkan ve daha sonra kentin birçok noktasına yayılan yangınları, PKK’ye bağlı “Ateşin Çocukları İnisiyatifi” üstlendi.

Hatay’ın Belen ilçesinde çıkan, Arsuz ve İskenderun ilçelerine de sıçrayan yangın, 3 gündür kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Yerleşim yerlerine de ulaşan alevler ev ve işyerlerine de sıçradı.

Hatay Valiliği, kısa süre içinde birçok noktada başlayan yangınla ilgili soruşturma başlatıldığını ve gözaltıların olduğunu açıklarken PKK'ye bağlı “Ateşin Çocukları İnisiyatifi” yangınları kendilerinin çıkardığını öne sürdü.

PKK’nin çıkardığı yangın sonrası binlerce ağaç yanarken hayvanlar da telef oldu. Sosyal medyada hayvanların yandığı görüntüler yürek burktu.

Vatandaşlar doğayı hedef alan örgüte sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Hatay'daki yangının 300-400 hektarlık bir alanı etkilediğini belirterek, "Yangından 7 daire, 11 müstakil ev, 14 iş yeri, 8 fabrika, 4 araç, 3 depo, 35 arı kovanı ve 70 vatandaşımız etkilendi. Hasar tespit çalışmaları yangın bittikten sonra devam edecek." dedi.

PKK, geçtiğimiz senelerde İzmir, Antalya, Muğla gibi kentlerdeki yangınları üstlenmişti. Geçtiğimiz yılın Eylül ayında İstanbul'da çıkan orman yangınlarını da örgütün üstlendiği belirtilmişti.

İstanbul'da Şamlar Ormanı'nı yakmaya çalışırken yakalanan 3 kişi, talimatı PKK’den aldıklarını itiraf etmişti.

Yine İstanbul Tuzla'da orman yakmak isterken yakalanan Yakup Akman'ın da PKK ile bağlantısı ortaya çıkmıştı.

Yine ABD’nin emri ile Suriye’de tarım alanlarında yangınlar çıkartan PKK, 6-8 Ekim katliamının yıl dönümünde bu kez doğa vahşine imza atması şaşırtıcı bulunmadı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Kürdistan Bölgesinde 769 yeni vaka tespit edildiÖnceki Haber

Kürdistan Bölgesinde 769 yeni vaka tespi...

KKTCde Cumhurbaşkanlığı seçimi için oy verme işlemi başladıSonraki Haber

KKTCde Cumhurbaşkanlığı seçimi için oy v...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar