Hasankeyf “Su Sporlarına” ev sahipliği yapacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Hasankeyf “Su Sporlarına” ev sahipliği yapacak
Abone ol
Ilısu Veysel Eroğlu Baraj gölünün dolması sonrası Batman’ın Hasankeyf ilçesinde valiliğin öncülüğünde yapılması planlanan “Hasankeyf Su Sporları Festivali” hazırlık toplantısı yapıldı.

Vali Hulusi Şahin başkanlığında valilik toplantı salonunda yapılan toplantıda; Hasankeyf’te tarih ve kültür turizminin yanı sıra farklı turizm seçeneklerinin geliştirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında eylül ayında düzenlenmesi planlanan su sporları festivali için yürütülecek çalışmalar görüşüldü. 

Vali Şahin’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, su sporları alanında faaliyet gösteren bazı firmaların yetkilileri, dragon yarışları, kano, kürek, yelken ve yamaç paraşütü sporu ile alakalı sunum yaptı.

Ayrıca telekonferans yöntemi ile toplantıya katılan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak ve federasyon yetkilileri düzenlenecek yarışmalara ilişkin deneyimlerini paylaştılar.

Toplantıya; Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, Müze Müdürü Şehmus Genç, Belediye Spor İşleri Müdürlüğü, İl Kültür Turizm Müdürlüğü yetkilileri, su sporları ve yamaç paraşütü alanında faaliyet gösteren bazı firmaların yetkilileri katıldı.

jab
Anahtar Kelimeler:
Valilik baraj gölü, çay ve su kanallarına girilmemesi uyarısıÖnceki Haber

Valilik baraj gölü, çay ve su kanalların...

Batmanda dört bina karantinaya alındıSonraki Haber

Batmanda dört bina karantinaya alındı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar