HAMAS ulusal birlik için diyaloğa hazır olduğunu açıkladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
HAMAS ulusal birlik için diyaloğa hazır olduğunu açıkladı
Abone ol
Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS), Filistin'deki direniş hareketlerinin genel sekreterleri buluşmalarının devam etmesi için 5 direniş hareketi tarafından yapılan çağrıyı memnuniyetle karşıladığını açıkladı.

HAMAS, Filistin halkının birliğini, bütün vatanı etkileyen ve ilkeleri tehdit eden durumlar karşısında safların birleştirilmesini önemsediklerini vurguladı. HAMAS yetkililerinden Husam Bedran, hareketlerinin çağrıda dile getirilen bütün hususlara destek verdiğini ve ulusal birlik konusunda ilkeli bir duruş sergilediğini belirtti.

Bedran, HAMAS'ın kapsamlı bir Filistin iç diyaloğunun sürdürülmesine, Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) dahil olmak üzere bütün Filistin ulusal kurumlarının ulusal ortaklık ilkesi üzere ve daha önceki genel sekreterler buluşmasında kabul edilen prensipler doğrultusunda yeniden yapılandırılmasına hazır olduğunu ifade etti.

Filistinli gruplardan; İslami Cihad Hareketi, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC), Filistin Halk Kurtuluş Cephesi‑Genel Komutanlık, Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi (FDHKC), Halk Kurtuluş Savaşı Öncüleri (Saika), dün yaptıkları açıklamayla, Filistin'de kapsamlı ulusal diyaloğun sürdürülmesi, birliğin tesis edilmesi ve ulusal kurumların ortaklık üzerine yeniden yapılandırılması çağrısında bulunmuştu.

Hamas yöneticisi Halil el-Hayye, 1 Aralık'ta Gazze'de yaptığı açıklamada, Filistin yönetiminin 17 Kasım'da, işgal rejimi ile güvenlik iş birliğine yeniden başlayacağını duyurmasına değinerek, "Siyonist rejim ile ilişkilerin yeniden başlaması, uzlaşı sürecini olumsuz etkiledi. Ancak tamamıyla başarısız olmasına neden olmadı." demişti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Adıyamanda kısıtlama günlerinde yol çizgileri çizildiÖnceki Haber

Adıyamanda kısıtlama günlerinde yol çizg...

Şanlıurfada sokak hayvanları unutulmadıSonraki Haber

Şanlıurfada sokak hayvanları unutulmadı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar