Köpek Sahiplendirme

Hamas: Sözde normalleşme sürecine katkıda bulunmaktan vazgeçin

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Hamas: Sözde normalleşme sürecine katkıda bulunmaktan vazgeçin
Abone ol
Hamas, bazı ülkelerin, Birleşik Arap Emirlikleri'ne, siyonist işgal rejimine normalleşme anlaşması konusunda yardımcı olmasının işgal rejiminin bölgedeki yayılmacı politikalarını hayata geçirmesine katkı sağladığını belirtti.

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Sözcüsü Hazım Kasım yaptığı açıklamada, Bahreyn ile Suudi rejiminin, tüm ülkelerden BAE'ye yapılacak karşılıklı uçuşlar için hava sahalarını kullanım izni vermesine tepki göstererek, sözde normalleşme sürecine katkıda bulunmaktan vazgeçmeye çağırdı.

Kasım yaptığı açıklamada, "Bazı ülkelerin, BAE'ye, siyonist işgal rejimi ile sözde normalleşme anlaşması konusunda yardımcı olması, işgal rejiminin bölgedeki yayılmacı politikalarını hayata geçirmesine katkı sağlıyor. Ve böyle hareket etmeleri Arapların ulusal çıkarlarına ters düşüyor.” dedi.

Kasım, tüm devletlerin Filistin halkının haklarına saldırı konusunda BEA’ye yardım etmek yerine BAE'nin sözde normalleşme anlaşması yapmasını engellemeye çalışmaları gerektiğini, çünkü bu anlaşmanın işgal güçlerini daha fazla suç işlemeye teşvik ettiğini söyledi.

Kasım son olarak, bölgedeki sözde normalleşme sürecine katkıda bulunan devletlere, kendi ulusal çıkarlarıyla ters düşen ve Arapların güvenliğine zarar veren bu tavırlarından vazgeçmeleri çağrısında bulundu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
“Kaçak” iddiasıyla kesilen elektrik cezasına tepkiÖnceki Haber

“Kaçak” iddiasıyla kesilen elektrik ceza...

Trump seçimleri yeniden kazanırsa ABDyi NATOdan çekebilirSonraki Haber

Trump seçimleri yeniden kazanırsa ABDyi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar