HAMAS: Pompeonun Yahudi işgal alanlarını ziyaret etmek istemesi zorbalıktır

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
HAMAS: Pompeonun Yahudi işgal alanlarını ziyaret etmek istemesi zorbalıktır
Abone ol
HAMAS Sözcüsü Hazım Kasım, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun işgal altındaki Golan Tepeleri ve Batı Şeria'da yer alan Yahudi işgal merkezlerini ziyaret etmek istemesini "zorbalık" olarak değerlendirdi.

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS) konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Pompeo'nun işgal altındaki Golan Tepeleri ve Batı Şeria'daki Yahudi yerleşim alanlarına yapmayı planladığı ziyarete sert tepki gösterdi.

HAMAS'ın önde gelen isimlerinden Kasım, Pompeo'nun söz konusu ziyaretinin,  ABD'nin Filistin halkının haklarına yönelik saldırgan tavrını gözler önüne serdiğini belirterek, "Bu da, Trump yönetimiyle Pompeo'nun sahip olduğu zorbalık ve kavgacı mantığı ortaya koyuyor." dedi.

ABD'nin güttüğü tek taraflı politikalarla, siyonizme hizmet ettiğini vurgulayan Kasım, bu ziyaretin, ABD yönetiminin tüm uluslararası teamülleri ve kanunları çiğnediğinin bir ispatı olduğuna dikkat çekti.

Kasım, ABD Yönetimi ve siyonist işgal rejiminin bölgedeki gelişmelerle ilgili tutumlarının Filistin davasının hâlâ büyük tehlikelerle karşı karşıya olduğunu gösterdiğini anımsatarak, bir an önce Filistin ulusal birliğinin tesis edilmesi ve iç sorunların çözümlenmesi gerektiğini ifade etti.

Diğer taraftan İslami Cihad Hareketi Sözcüsü Şihab ise Pompeo'nun ziyaretinin, Filistin toprakları ve Golan'daki siyonist rejimin işgalini pekiştirmek için yapılan düşmanca bir ziyaret olduğunu kaydetti.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun siyonist işgal rejimine resmi ziyareti gelecek hafta başlayacak. Pompeo, ziyaret kapsamında 1967 yılından bu yana işgal altında bulunan Golan Tepeleri ve Batı Şeria'daki Yahudi yerleşim merkezlerine gidecek.

Mike Pompeo, Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerine ve Golan Tepeleri'ne ziyaret gerçekleştiren ilk ABD Dışişleri Bakanı olacak. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Pakistanda 5,4 büyüklüğünde depremÖnceki Haber

Pakistanda 5,4 büyüklüğünde deprem

Gaziantepte Covid-19 kurallarına uymayan 647 kişiye idari işlem uygulandıSonraki Haber

Gaziantepte Covid-19 kurallarına uymayan...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar