HAMAS: Fasın normalleşme kararı Filistin davasına saplanmış zehirli bir hançerdir

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
HAMAS: Fasın normalleşme kararı Filistin davasına saplanmış zehirli bir hançerdir
Abone ol
HAMAS'ın parlamento grubu olan Değişim ve Islah Grubu'nun başkanı milletvekili Dr. Mahmud ez-Zehhar, Fas'ın, işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme kararı almasının Filistin davasına ve ümmete saplanmış zehirli bir hançer olduğunu belirtti.
ücretli

Zehhar, Fas'ın siyonist işgal rejimiyle ilişkilerini sözde normalleştirmesine tepki amacıyla Meclis'in Gazze'deki binasında düzenlenen parlamento oturumunda yaptığı konuşmada, Fas'ın işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme kararı almasının Filistin halkına ve onun haklı davasına yeni bir hançer saplanması anlamına geldiğine dikkat çekti.

Zehhar, bu kararın Fas topraklarından gelerek kutsal şehirde hayatlarını feda eden ve burayı ihya eden böylece Kudüs'ün mahallelerinden birinin Mağribliler (Faslılar) Mahallesi, Mescid-i Aksa'nın kapılarından birinin de Mağribliler Kapısı olarak adlandırılmasına vesile olan şehitlerin hatıralarına ihanet olduğunu vurguladı. Zehhar, "Kudüs'teki Mağribliler Kapısı, işgalciyle ilişkileri normalleştirme ihanetinden beridir" dedi.

Zehhar, Fas'ta normalleştirmeye karşı duran ve bu konuda açık tavır koyan bütün bilimsel, siyasi, toplumsal ve kültürel çevrelerin ve kuruluşların özgür tutumlarını da takdir ettiklerini ve selamladıklarını dile getirdi.

Siyonist işgal rejimiyle ilişkilerin normalleştirilmesinin Arap ve İslam toplumlarının iradesinden uzaklaşma, ilkelerinden kayma anlamı taşıdığını belirten Zehhar; "Bu normalleştirme faaliyeti Kudüs'e ve halkına hıyanet, aynı zamanda Fas'ın yüklenmiş olduğu Kudüs emanetinin de zayi edilmesidir" dedi.

Fas, siyonist işgal rejimi ile ilişkilerini sözde normalleştirme kararı alırken, İslam İş birliği Teşkilatı'nın (İİT) Kudüs Komitesi'nin başkanlığını da üstlenmiş durumda. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Almanyada bir biyoteknoloji şirketi, Covid-19a karşı ilaç bulduğunu duyurduÖnceki Haber

Almanyada bir biyoteknoloji şirketi, Cov...

Çöken Google servisleri tekrar çalışmaya başladıSonraki Haber

Çöken Google servisleri tekrar çalışmaya...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar