Köpek sahiplendirme

HAMAS: Bahreyn, Filistin halkına karşı siyonist işgal rejiminin safında yer alıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
HAMAS: Bahreyn, Filistin halkına karşı siyonist işgal rejiminin safında yer alıyor
Abone ol
HAMAS, Bahreyn'in, işgal altındaki Batı Şeria’da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim merkezlerinde üretilen ürünler ile işgal rejiminin ürettiği ürünler arasında fark gözetmediği yönündeki açıklamasını uluslararası hukukun ihlali olarak değerlendirdi.

HAMAS'tan yapılan açıklamada, Bahreyn Ticaret, Sanayi ve Turizm Bakanı Zayid ez-Zeyyani’nin, Bahreyn’in işgal altındaki Batı Şeria’da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim merkezlerinde üretilen ürünler ile siyonist işgal rejiminin ürettiği ürünler arasında bir fark gözetmediği yönündeki açıklamasının uluslararası hukukun ihlali anlamına geldiğini bildirdi.

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS) Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Bahreyn’in, yasadışı yerleşim yerlerinde üretilen ürünleri "israil'de üretildi" olarak kabul etmesinin siyasi çöküş olduğunu ve Filistin halkına karşı işgal rejiminin safında yer almak anlamına geldiğini belirtti.

Bahreyn Ticaret, Sanayi ve Turizm Bakanı ez-Zeyyani, Times Of Israel gazetesine verdiği demeçte, işgal altındaki Batı Şeria ve Golan Tepeleri'nde yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim merkezlerinden ithal edilen ürünleri, işgal rejiminin malları olarak kabul edeceklerini ve ayrı etiket kullanmayacaklarını söylemişti.

ez-Zeyyani, ülkesinin işgal rejimini şirketlerin Bahreyn’de yatırımlar yapmasını ve Bahreynli şirketlerle ticari anlaşmalar imzalamasını istediğini belirtmişti. (İLKHA)

 

Anahtar Kelimeler:
Türkiye-İran arasındaki 81 kilometrelik sınır duvarı bittiÖnceki Haber

Türkiye-İran arasındaki 81 kilometrelik...

Anne adaylarına aşırı kilo uyarısıSonraki Haber

Anne adaylarına aşırı kilo uyarısı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar