Hakkâride tüm etkinlikler 15 gün süreyle yasaklandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Hakkâride tüm etkinlikler 15 gün süreyle yasaklandı
Abone ol
Hakkâri Valiliği, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, Coronavirus salgınının yayılmasının önlenmesi ve meydana gelmesi muhtemel provokasyonların önlenmesi amacıyla il genelinde 15 gün süreyle tüm etkinliklerin yasaklandığını duyurdu.

Hakkâri Valiliği'nin, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 17. ve 19'uncu Maddeleri ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11'inci Maddelerini gerekçe gösterdiği yasak kapsamında şunlar yer aldı:

"Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere, Hakkari il sınırları içerisinde (İl merkezi, ilçeler, polis ve jandarma sorumluluk bölgelerinin tamamı) 17 Kasım 2020 tarihi saat 00:01'den 1 Aralık 2020 tarihi saat 23:59'a kadar on beş (15) gün süre ile meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda; miting, açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri, oturma eylemi, protesto eylemi, insan zinciri oluşturarak yapılabilecek protesto/yürüyüş ve toplanmalar, halk kürsüleri şeklinde toplantı/toplanmalar/halk toplantıları, ses-yayın araçları (taşıt, mobil vb. araçlar) ile yapılabilecek her türlü sesli ve görsel faaliyetler, açlık grevi, çadır kurma, basın açıklamaları, her türlü stant açma, imza toplama/imza kampanyası, dilek feneri/balon uçurtmak, drone, paramotor/planör vb. her türlü hava faaliyetleri, kamu kurum/kuruluşları hariç olmak üzere anma toplantısı/anma töreni, konser, şenlik, tiyatro, skeç, sinevizyon, pandomim vb. faaliyetler, meşale yakma, el ilanı, bildiri, broşür dağıtma, afiş/poster asma, sticker yapıştırma vb. türdeki her türlü eylemlerin, etkinliklerin ve faaliyetlerin yapılmasının yasaklanması kararı alınmıştır." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Eski kayınbabasını öldüren şahıs tutuklandıÖnceki Haber

Eski kayınbabasını öldüren şahıs tutukla...

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan maske uyarısıSonraki Haber

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan maske uya...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar