Giresun Valiliğinden kayıp İkra Nur Tirsi ile ilgili açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Giresun Valiliğinden kayıp İkra Nur Tirsi ile ilgili açıklama
Abone ol
Giresun Valiliği, Bulancak ilçesinde kaybolan ve bir daha da kendisinden haber alınamayan kız çocuğu İkra Nur Tirsi'yi arama çalışmalarının gece boyunca devam edeceğini belirtti.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Bulancak ilçesi İcilli köyünde ikamet eden 2013 doğumlu İkra Nur Tirsi’nin 6 yaşlarındaki kardeşi ve kuzeni ile oyun oynamak üzere çıkıp, akşam saatlerine doğru evlerine dönmemesi üzerine aile ve komşular tarafından aramalara başlandığı ancak bir sonuç alınamadığı bildirildi.

Herhangi bir sonucun alınamaması üzerine saat 21.10’da İlçe Jandarma Komutanlığına konunun bildirildiği ifade edilen açıklamada, "Alınan ihbar üzerine İkra Nur Tirsi’yi aramak için 6 asayiş timi (1 köpek unsuru ile), 8 kişilik AKUT, 4 kişilik AFAD ekibi olmak üzere 36 kişilik uzman ekip ve vatandaşlarla birlikte sabaha kadar bölgede arama çalışmalarına devam edilmiş ancak netice alınamamıştır. Gece boyunca iz takip köpeği ve termal kamera desteği ile yürütülen çalışmalar havanın aydınlanmasıyla yaklaşık 150 personel ile birlikte rama çalışmaları devam etmiştir. Toplam 74 hektarlık alan taranmış ancak bulgu ve emareye rastlanmamıştır." denildi.

İkra Nur Tirsi'yi arama çalışmalarının gece boyunca devam edeceği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İkra Nur Tirsi’nin kaybolmasıyla ilgili her türlü ihtimal Adli ve Mülki mercilerce değerlendirilmekte olup arama çalışmaları gece boyunca da devam edecektir. Konu ile ilgili duydukları endişe ve merak nedeniyle köye gelmek isteyen vatandaşlarımıza duyarlılıkları için teşekkür etmekle birlikte alanda oluşan yoğunlaşmaların ekiplerimizin çalışma düzenlerini ve konsantrasyonlarını bozduğunun bilinmesi hususunu da kıymetli vatandaşlarımızın bilgi ve takdirlerine arz ediyoruz."

jab
Anahtar Kelimeler:
Şanlıurfada Covid-19 nedeniyle 55 yerleşim yeri karantinaya alındıÖnceki Haber

Şanlıurfada Covid-19 nedeniyle 55 yerleş...

Fasta Coronavirus vaka sayısı 12 bin 52ye ulaştıSonraki Haber

Fasta Coronavirus vaka sayısı 12 bin 52y...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar