ücretli reklam

Gıda kontrol eğitimini tamamlayan 20 personele sertifika verildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Gıda kontrol eğitimini tamamlayan 20 personele sertifika verildi
Abone ol
Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, gıda kontrol hizmetlerinin daha etkin ve verimli hale getirilmesi amacıyla düzenlediği kursu başarıyla tamamlayan 20 personele sertifika verdi.

Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen kursu başarıyla tamamlayan il-ilçe müdürlüklerinde görevli 20 personel sertifika almaya hak kazandı. Eğitim, Tarım ve Orman Bakanlığınca Ankara’dan özel olarak görevlendirilen eğitmen Çiğdem Kurtar tarafından verildi.

Sertifika dağıtım törenine katılan İl Müdürü Ergün Demirhan, “Gıda ve yem işletmeleri, ancak eğitim alarak sertifikalandırılmış resmi kontrol görevlileri tarafından denetlenebilmektedir. Bu kapsamda Bakanlığımızca görevlendirilen eğitmenimiz bu zor dönemde ilimizde gelmiş ‘’Resmi Gıda Kontrolör Görevlisi Kursu" düzenlenmiştir.” dedi.

Eğitime il ve ilçe müdürlüklerinden gıda mühendisi, ziraat mühendisi, veteriner hekimler olmak üzere toplam 20 personelin katıldığını belirten Demirhan, “Kurs sonunda katılımcılara Kontrol Görevlisi Kursu Katılım Belgesi verilmiştir. Verilen bu kurs neticesinde sertifikalarını alan yeni kontrol görevlilerimiz Bakanlığımız adına 5996 sayılı Gıda Kanunu hükümleri doğrultusunda resmî kontrolleri yapmaya ve kanunda öngörülen idarî yaptırımları uygulamaya yetkili hale gelmiştir. İl Müdürlüğümüz, denetim ekiplerimize yeni katılan 20 gıda kontrol görevlisi ile birlikte ilimizde ve ilçelerimizin tamamında gıda denetimleri için daha güçlü hale gelmiştir. Gıda güvenilirliğini sağlamak amacıyla ilimiz genelinde denetim yapacak yeni kontrol görevlilerine başarılar dilerim.” diye konuştu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Türkiye'de son 24 saatte 58 kişi Covid-19 nedeniyle öldü, 1301 hasta şifa bulduÖnceki Haber

Türkiye'de son 24 saatte 58 kişi Covid-1...

​Mahalleli kazaların yaşandığı kavşağa ışık ve yaya geçidi istiyorSonraki Haber

​Mahalleli kazaların yaşandığı kavşağa ı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar