Genç girişimcilerden pandemi sürecinde esnafa destek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Genç girişimcilerden pandemi sürecinde esnafa destek
Abone ol
Bir araya gelen 7 genç yazılımcı, kurdukları sistemle pandemi sürecinden etkilenen esnafa verdikleri hizmetle destek oluyor.

Genç girişimciler, kurdukları www.yiyecem.com web sitesiyle pandemi sürecinde gel al ve paket servisi yapan tüm iş yerlerine ücretsiz satış yapabilme imkânı sunuyor.

Genç girişimlerden Mustafa Gültekin yaptığı açıklamada, Yiyecem’in yakınlarda hizmet verenlere erişerek sipariş verebilme olanağı sağlayan ücretsiz bir site olduğunu söyledi.

Sistem hakkında bilgi veren Gültekin, “Sistemimiz bu pandemi sürecinde evden çıkamayan veya çıkmak zorunda olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını çok rahat bir şekilde kendi bulunduğu konum kapsamındaki esnaflara, sistemimiz üzerinden sipariş bildirerek ilgili iş yerine siparişin düşmesine olanak sağlar. Pandemi döneminde paket servislerine başlayan esnafımız ise sistemimiz içerisinde kendisine düşen siparişi alarak yerine teslim eder.” dedi.

Geliştirdikleri sistemin konum odaklı çalışarak iş yerlerinin belirlediği kendi kapsamlarında hizmet verdiğini belirten Gültekin şöyle devam etti:

“O kapsama alanı içerisinde sisteme giren kullanıcılarımız hizmet veren esnafların listesini görür, istediği ürünleri sepete ekleyerek siparişini verir. Bu pandemi sürecinde hem esnafımızın hem de vatandaşlarımızın büyük ölçüde etkilendiğini görmekteyiz. Bizde bundan yola çıkarak proje geliştirerek hem vatandaşlarımızın evde kalmalarını hem de esnafımızın kepenklerini kapatmalarının önüne geçiyoruz. Esnafımıza pandemi dönemi boyunca ‘Sistem bizden, hizmet sizden’ diyerek komisyon oranını tamamen kaldırmaya karar verdik.”(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Ankarada FETÖ şüphelisi 12 kişi gözaltına alındıÖnceki Haber

Ankarada FETÖ şüphelisi 12 kişi gözaltın...

Milletvekillerinden MAÜ rektörüne ziyaretSonraki Haber

Milletvekillerinden MAÜ rektörüne ziyare...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar