Köpek Sahiplendirme

Gazzede sokağa çıkma yasağı uzatıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Gazzede sokağa çıkma yasağı uzatıldı
Abone ol
Filistin Yönetimi Basın ve Enformasyon Merkezi, Gazze Şeridi'ndeki sokağa çıkma yasağının orta ve güneydeki bazı bölgeler dışında, 48 saat uzatıldığını duyurdu.

Basın Merkezi, yaptığı açıklamada, Bureyc Mülteci Kampı ile Rafah kentindeki Tel es-Sultan ve Es-Suudi mahalleleri sakinlerinin sabah 08.00'den akşam 20.00'ye kadar bulundukları bölge içinde dışarı çıkabileceklerini söyledi.

Yapılan açıklamada, söz konusu bölgelerde tedbirlerin hafifletmesinin o bölgelerdeki salgının yayılma riskinin düşük olmasından ötürü olduğu belirtildi.

Ayrıca açıklamada, yetkili makamların maaş ödeme ve mali tahsis sürecinde vatandaşların sağlığı ve güvenliği için alınan tedbirlere uymaya devam edeceği ve ihlal edenlere karşı yasal işlemlere başvurulacağı ifade edildi.

Durumu sağlık açısından değerlendirmeye ve bu bağlamda gerekli önlemleri almaya devam ettiklerini belirten Merkez, bölgeleri salgın hızına göre kırmızı, yeşil ve sarı olarak sınıflandırdıklarını aktardı.

Uzmanlar, Covid-19'un karantina merkezleri dışına yayılması nedeniyle Gazze'deki durumun oldukça endişe verici olduğunu dile getiriyor. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Adıyamanda 57 ev daha Covid-19 nedeni ile karantinaya alındıÖnceki Haber

Adıyamanda 57 ev daha Covid-19 nedeni il...

Devlet Demir Yollarının ihata duvarı projesi Diyarbakırı 2ye bölecekSonraki Haber

Devlet Demir Yollarının ihata duvarı pro...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar