ücretli reklam

Gazzede bir mücahit şehid oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Gazzede bir mücahit şehid oldu
Abone ol
Filistin İslami Direniş Hareketi'nin (HAMAS) askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, tünel çökmesi sebebiyle bir mücahidin şehid olduğunu duyurdu.

İzzeddin el-Kassam Tugayları, abluka altındaki Gazze Şeridi’nin güneyinde yer alan Rafah kenti nüfusuna kayıtlı olan 19 yaşındaki Süheyb İbrahim el-Hatip’in tünel çökmesi nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

El-Kassam Tugayları yaptığı açıklamada, “Allah’tan İbrahim’i şehitlerden kabul etmesini, cennetin geniş bahçelerinde barındırmasını temenni ediyor, ailesine ve yakınlarına güzel sabırlar diliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Açıklamada, Filistin şehitlerinin kanının, Filistin'i özgürleştirme yolunda bir meşale olduğu ve işgalciler topraklarını terk edinceye kadar onları yakan bir ateş olarak kalacağı ifade edildi.

Siyonist işgal rejiminin Filistinlilere yönelik saldırıları ve özellikle Gazze bölgesine yönelik tehditleri devam ettiğinden Filistinli direnişçiler savunma amaçlı eğitim ve hazırlık çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalarda zaman zaman kazalar meydana geldiği ve ölüm ya da yaralanmaların olduğu ifade ediliyor. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İzmir ve Aydın açıklarında 45 düzensiz göçmen kurtarıldıÖnceki Haber

İzmir ve Aydın açıklarında 45 düzensiz g...

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Güvenlik Konseyi Sekreterini görevden aldıSonraki Haber

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Güvenlik Konse...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar