GAZİRAY’da ’baklava sarısı’ galip geldi!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
GAZİRAY’da ’baklava sarısı’ galip geldi!
Abone ol
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, ulaşım açısından kentin metropol kimliğini güçlendirecek GAZİRAY metrosu için vatandaşa yönelttiği model ve renk anketinin sonuçları belli oldu.
ücretli
GAZİANTEP (İGFA)- GAZİRAY Projesi kapsamında 8 adet elektrikli tren seti alımı için imzalanan protokolle merak konusu olan araçların rengi ve modeli ‘katılımcı ve şeffaf belediyecilik” doğrultusunda hazırlanan anketlerle netlik kazandı. Yaklaşık 30 bin kişinin katıldığı anket sonucunda Gazi şehirlilerin seçimi Model 2 Renk B kategorisinde bulunan baklava sarısı oldu.

“GAZİRAY Metronu Seç” sloganı ile kamuoyuna sunulan ankette, 2 farklı modelde sarı ve yeşil tonlarının yer aldığı trenlerin görselleri arasından seçim yapan Gazi şehirliler yüzde 31,4 oranla Model 2 Renk B kategorisinde bulunan baklava sarısını birinci seçti. Model 2 Renk A kategorisindeki fıstık yeşili ise yüzde 27.9 oranla ikinci sırada konumlandı.

Sosyal medya oylamasında büyük ilgi gören renk seçimi oylamasında Gazi şehirlilerin verdiği karar tren setlerinin rengini belirledi.


Milli Savunma Bakanı Akar, İngiltere temaslarını sürdürüyorÖnceki Haber

Milli Savunma Bakanı Akar, İngiltere tem...

Micro Focus, OPTIC ile dijital dönüşümü hızlandıracakSonraki Haber

Micro Focus, OPTIC ile dijital dönüşümü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar