ücretli reklam

Gaziantepten Hataya 25 bin adet fidan gönderilecek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Gaziantepten Hataya 25 bin adet fidan gönderilecek
Abone ol
Hatay’ın Belen ilçesinde geçen hafta cuma günü başlayan ve güçlükle kontrol altına alınan yangında zarar gören alanlar için Şahinbey Belediyesi, Hatay’a can suyu olması için 25 bin fidan gönderecek.

Hatay’ın Belen ilçesinde çıkan, daha sonra ise kentin birçok noktasına yayılan ve PKK’ye bağlı “Ateşin Çocukları İnisiyatifi”nin üstlendiği yangınlarda zarar gören alanların tekrar yeşertilmesi için Şahinbey Belediyesi tarafından sosyal medya üzerinden fidan kampanyası başlatıldı.

Kampanya ile ilgili bilgi veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Hatay’da yakılan 400 hektar orman alanını tekrar yeşertmek için böyle bir kampanya başlattıklarını söyledi.

“Hainler ormanlarımızı hedef almaya başladı”

Tahmazoğlu, “Hainler ormanları yakarak acizliklerini ortaya koydu. Hainler, ormanlarımıza saldırmaya başladılar. Ancak ormanlara yapılan saldırıyı millet olarak yine birlikte göğüsleyip, Hatay’ımızı yeniden yeşillendireceğiz. Şahinbey Belediyesi olarak Hatay’a 25 bin adet orman fidanı göndermek için çalışmalara başladık. Göndereceğimiz fidanlarla Hatay’ımızın bir nebzede olsa yaralarını sarmayı amaçlıyoruz.” dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Malatyada Covid-19 vakası tespit edilen bir mahalle karantinaya alındıÖnceki Haber

Malatyada Covid-19 vakası tespit edilen...

Diyarbakır Mega Sanayi Sitesi Camisi ibadete açıldıSonraki Haber

Diyarbakır Mega Sanayi Sitesi Camisi iba...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar