Gaziantep'te vatandaşlar sokağa çıkma kısıtlamasına uyuyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Gaziantep'te vatandaşlar sokağa çıkma kısıtlamasına uyuyor
Abone ol
Covid-19 pandemisi tedbirleri kapsamında geçtiğimiz hafta salı gününden itibaren hafta içi 21.00 ve 05.00 saatleri arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşların büyük oranda uyduğu görüldü.
ücretli

Geçtiğimiz hafta pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde alınan kararlar doğrultusunda Covid-19 önlemleri kapsamında alınan bazı yeni tedbirler, salı gününden itibaren devam ediyor.

Covid-19 tedbirleri kapsamında getirilen sokağa çıkma kısıtlaması ikinci bir talimata kadar hafta içi saat 21.00 ile 05.00 arasında, hafa sonu da cuma günü 21.00’dan pazartesi günü saat 05.00’e kadar geçerli olacak.

Coronavirus tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığının genelgesiyle pandemi sürecinde ilk defa hafta içi ilan edilen sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında her gün saat 21.00 gösterdiğinde Gaziantep’te vatandaşlar, evlerine çekiliyor.

Hafta içi 21.00 ve 05.00 saatleri arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından Türkiye’nin en büyük illerinden biri olan Gaziantep’te sessizlik hakim oluyor.

Bir haftadır devam eden sokağa çıkma kısıtlamasında vatandaşların genel itibariyle kısıtlamaya uyduğu görülürken, kısıtlamanın etkileri ana yollar, sokak, cadde ve en işlek bulvarlar ile parklar gibi kentin tüm noktalarında hissediliyor.

Kısıtlamanın başlamasıyla birlikte vatandaşların da evlerine çekilmesinden dolayı büyük bir sessizliğe bürünen kentte, işlek caddeler başta olmak üzere birçok noktada İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de kısıtlamanın ihlal edilmemesi için kontrol noktaları oluşturuyor.

Kontrol noktalarında ve kentin birçok bölgesinde devriye gezen polis ekipleri, trafiğe çıkan sürücüleri denetliyor.

Polis ekipleri uygulama noktalarında, yasak kapsamı dışında olan vatandaşlardan kurum kimlik kartı veya çalışma belgesi isterken, kısıtlamayı kapsamayan kamu ve özel kurumlarda çalışan kişilerin işe ve eve gitmesine izin veriyor. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Sosyal medyada hakaret ve propaganda yapmaktan 5 kişi tutuklandıÖnceki Haber

Sosyal medyada hakaret ve propaganda yap...

İran, Fahrizade suikastının bazı faillerinin yakalandığını açıkladıSonraki Haber

İran, Fahrizade suikastının bazı failler...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar