Köpek sahiplendirme

Gaziantepte toplu ulaşım sokağa çıkma kısıtlamasına göre düzenlendi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Gaziantepte toplu ulaşım sokağa çıkma kısıtlamasına göre düzenlendi
Abone ol
Gaziantep’te hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan kişilerin ulaşımının sağlanması amacıyla toplu taşıma araçlarının sefer saatlerinde düzenleme yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, Covid-19 ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge doğrultusunda Gaziantep İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun verdiği kararlarla hafta sonunu kapsayacak cuma günü 21.00’de başlayıp pazartesi günü saat 05.00’de bitecek olan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak ve çalışacaklar için toplu taşıma saatlerinde düzenleme yapıldığı belirtildi.

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren GAZİULAŞ’a bağlı otobüs ve tramvaylar için sefer saatleri düzenlendiği belirtilen açıklamada, “Bu kapsamda sokağa çıkma kısıtlamaları boyunca cumartesi günü Büyükşehir Belediyesi otobüsleri ve tramvaylar cumartesi tarifesinde çalışmaya devam ederken, pazar günü ise sadece hastane hatları olarak belirtilen B01, B05, B18, B30, B31, B46, B60-1, B62, B75, B76, B84 ve B92 hatları seyreltilmiş tarifede çalışacak, tramvaylar çalışmayacak. Detaylı bilgiler Gaziantep Kart mobil uygulaması üzerinden öğrenilecek. Ayrıca kart yüklemeler için cumartesi günü Gaziantep Kart dolum otomatları ve Gaziantep Kart Balıklı Gişesi aktif olacak. Farklı güzergâhlarda seyahat edecek yolcuların, kart dolumlarını internet üzerinden yapması veya banka kartı kullanmaları gerekecek.” denildi.

Hafta içi belirlenen sokağa çıkma kısıtlamalarında ise toplu taşıma araçlarında saat 05.00 ile 21.00 arasında normal seferlerin devam edeceği ve saat 21.00’den sonra ise seferlerin seyreltileceği ifade edildi. (İLKHA)

 

 

Anahtar Kelimeler:
Barış Pınarı bölgesine 2 PKK/YPGli öldürüldüÖnceki Haber

Barış Pınarı bölgesine 2 PKK/YPGli öldür...

Camilerdeki Covid-19 tedbirleri takdir topluyorSonraki Haber

Camilerdeki Covid-19 tedbirleri takdir t...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar