Köpek Sahiplendirme

Gaziantepte okullara eğitim seti dağıtılacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Gaziantepte okullara eğitim seti dağıtılacak
Abone ol
Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, Şahinbey Kaymakamlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şahinbey Belediyesi arasında "Okul Öncesi Eğitime Destek Projesi" kapsamında protokol imzalandı.

Valilikte gerçekleştirilen imza töreninde açıklamalarda bulunan Vali Davut Gül, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılarak kalitesinin arttırılmasını önemsediklerini söyledi.

Okul öncesi eğitimin önemine dikkat çeken Gül, "Şahinbey Belediyesi ile geçmiş yıllarda da tarım, hayvancılık ve eğitimle ilgili protokoller yaptık. Özellikle okullarımızın fiziki alt yapılarının iyileştirilmesi, çocuklarımızın Çanakkale’ye ve umreye gönderilmesi, gençlere kitap okuma alışkanlığının kazandırılması yönünde önemli çalışmalar yapıldı. Bunların tamamı kendi içerisinde çok kıymetli. Ancak okul öncesi eğitime verilen önem diğerlerinden bir adım daha önde. Okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması ve kalitesinin arttırılması için herkesin elinden geleni yapması gerekiyor. Bu anlamda Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum." dedi.

"Eğitim alanında önemli yatırımlar yapılıyor"

Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediyesinin eğitime önemli yatırımlar yaptığına şahitlik ettiklerini belirterek, "Yaklaşık bir aydır Şahinbey ilçesinde görev yapıyorum. Geldiğimiz günden bugüne kadar özellikle eğitim alanında Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun gayretli çalışmalarına şahitlik ediyoruz. Bu desteğinde 285 bin öğrencisi olan bir ilçede eğitim ve öğretime ayrı bir ivme kazandıracağına inanıyorum. Katkılarından dolayı kendisine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

 "6 milyon 800 bin adet kitap dağıttık"

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, okul öncesi eğitim için öğretmenlere ve öğrencilere set dağıtımı gerçekleştirileceğini belirttti:

Tahmazoğlu, "Okul öncesi eğitim çok önemli. Şahinbey’de bu alanda 22 bin öğrencimiz bulunuyor. Bu öğrencilerimizin daha iyi eğitim alabilmeleri ile ilgili Milli Eğitim Müdürümüz ve öğretmenlerimizle yaptığımız istişareler sonrasında öğrencilerimize 22 bin adet set hazırladık. Ayrıca bunların nasıl uygulanacağı ile ilgili olarak da bin öğretmenimize ayrı bir set vereceğiz. Bu setlerimizin içerisinde 343 bin adet kitap bulunuyor. Bunların tamamını ücretsiz olarak Şahinbey’de okul öncesi eğitim görecek olan çocuklarımıza dağıtacağız. Amacımız çocuklarımızın çok daha iyi eğitim almalarını sağlamak. Daha önce imzaladığımız protokol çerçevesinde her ay kitap dağıtımımız devam ediyor ve şu ana kadar 6 milyon 800 bin adet kitap dağıttık. Bu tür çalışmalarımızı Gaziantep Valimiz Davut Gül’ün önderliğinde devam ettireceğiz." diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Metin Kılıçparlar, eğitime her zaman destek olan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür etti.

Konuşmaların ardından protokol imzalandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Yeşilayın “Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması”na başvurular başladıÖnceki Haber

Yeşilayın “Sağlıklı Fikirler Kısa Film Y...

MİL-DİYANET SENden ihmal nedeniyle öldüğü iddia edilen imam hakkında açıklamaSonraki Haber

MİL-DİYANET SENden ihmal nedeniyle öldüğ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar