Gaziantep'te öğrenci servisi esnafına bin 500 TL destek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Gaziantep'te öğrenci servisi esnafına bin 500 TL destek
Abone ol
Gaziantep'te Coronavirus (Covid-19) pandemisi tedbirleri kapsamında eğitim öğretimin uzaktan yapılmasından dolayı yaklaşık 9 aydır kontak açmayan öğrenci servisi esnafına bin 500 TL nakdi destek verilecek.
ücretli

Ulaştırma sektörü ve servis esnafı, Coronavirus (Covid-19) pandemisinden en çok etkilenen kesimlerin başında geliyor. Covid-19 nedeniyle alınan tedbirlerin başladığı mart ayından bu yana kontak kapatan öğrenci servisleri, yaklaşık 9 aydır iş yapamıyor.

Covid-19’un yayılımını engellemek amacıyla okulların yüz yüze eğitime ara vererek uzaktan eğitim sistemine geçmesiyle öğrenci servisi esnafı çalışmalarını sonlandırdı.

Daha önce tedbir amaçlı kapatılan iş yerlerine bin 500 TL nakdi destek veren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, destek kapsamını genişleterek öğrenci servisleri esnafına da bin 500 TL nakdi destek verme kararı aldı.

Karar öncesinde Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Tuncay Yıldırım ve Gaziantep Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı İsmet Özcan ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, öğrenci servisi esnafına bin 500 TL nakdi destek verilmesi kararı aldıklarını söyledi.

Görüşme sonrası açıklama yapan Şahin, iyi günde de kötü günde de halkla kader birliği yaptıklarını ifade etti.

Şahin, “Gelen genelgeler doğrultusunda biz geçen hafta kapanan sektörlere, onlara bir sosyal destek verelim dedik. Şimdi de öğrenci servisleriyle birlikteyiz. İnsanın en çok değer verdiği şey evladıdır. İnsanlar evlatlarını öğrenci servislerindeki arkadaşlara emanet ediyor. Bizim için çok önemli bir sektör. Pandemi başlar başlamaz sosyal destek vermiştik. Okullar tekrar kapanınca sektörde olağanüstü bir dönem oluştu. Biz, bu arkadaşları kapanan iş yeri statüsünde görüyoruz. Bu yüzden öğrenci servislerimizle yapılan istişare sonunda böyle bir karar aldık. Bu bin 500 lirayı öğrenci servislerine vereceğiz ve yaraya merhem, zor gününüzde yanınızda olmak için bu kararı aldık.” dedi.

Gaziantep Ticaret Odası (GOT) Başkanı Tuncay Yıldırım ise, “Bölüşürsek tek oluruz”, “Birlikten kuvvet doğar” anlayışı ile yapılan yardımın kapanan işyerlerine ek olarak servisçilere de bir nebze olsun destek olacağını ifade etti.

Gaziantep Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı İsmet Özcan da okulların kapandığı günden bu yana öğrenci servislerinin hiçbir geliri olmadığını ve bu maddi yardımın öğrenci servisleri için bir umut olduğunu aktardı. (İLKHA) 

Anahtar Kelimeler:
24 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için protokol imzalandıÖnceki Haber

24 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu L...

Depremde ağır hasar gören Pütürge Belediye binası yıktırıldıSonraki Haber

Depremde ağır hasar gören Pütürge Beledi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar