Gaziantepte kurban kesim yerlerinde sıkı tedbirler alındı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Gaziantepte kurban kesim yerlerinde sıkı tedbirler alındı
Abone ol
Coronavirus (Covid-19) salgını gölgesinde geçen Kurban Bayramı’nda kurban satış ve kesim yerleri belediyelerin belirlediği noktalarda yapıldı.

Kurban Bayramı dolayısıyla Şahinbey Belediyesi ilçe genelinde 4 noktada kurbanlık hayvan satış yeri, 15 noktada ise kurban kesim noktası belirledi.

Satıcı ve alıcıların temiz bir ortamda kurbanlık alışverişini yapması için kurbanlık hayvan satış ve kesim noktaları dezenfekte edilerek temizlendi. Satış ve kesim süreci boyunca alanların temiz kalmasını sağlandı.

Şahinbey Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri kurban kesiminde vatandaşların pis kokuya ve atıklardan kaynaklanacak olumsuzluklara meydan vermemek için kesim yerlerinde ve ilçenin genelinde temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu,kurban kesim yerlerini ziyaret ederek vatandaşlarla bayramlaştı.

Bayram namazını Mehmet Ali Tahmazoğlu Camii’nde vatandaşlar ile birlikte kılan Tahmazoğlu, daha sonra kurban kesim yerlerini ziyaret ederek kurban kesmek için bekleyen vatandaşlarla bayramlaştı.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Tahmazoğlu, vatandaşların rahat ve huzurlu bir şekilde kurbanlarını kesmeleri için Şahinbey Belediyesi olarak gerekli önlemleri aldıklarını ifade etti.

Kurban Bayramı boyunca Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin mesai saati gözetmeksizin işlerinin başında olacağını belirten Tahmazoğlu, “Tüm vatandaşlarımızın mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyorum.  Kurban Bayramı gelmeden önce Şahinbey Belediyesi olarak her türlü hazırlıklarımızı tamamladık. Vatandaşların kurban ibadetini rahat ve huzurlu bir şekilde yapabilmeleri için kurban satış yerleri ve kesim yerleri hazırladık. Kesim yerlerinde hijyen kurallarına, sosyal mesafe kurallarına uyarak vatandaşlarımızın kurbanlarını kesmelerini sağlıyoruz. Kurban kesim yerlerinde vatandaşlarımıza poşet dağıtımının yanı sıra su, çay ve simit ikramlarında bulunduk. Şahinbey Belediyemize bağlı Temizlik İşleri, Kültür Müdürlüğü, Zabıta ekiplerimiz ve diğer birimlerimiz vatandaşlarımızın kurban ibadetini yerine getirebilmeleri için canla başla çalışıyorlar. Bir sıkıntı olmadan her şey düzenli bir şekilde ilerliyor. Rabbim yaptığımız ibadetleri ve kurbanları kabul eylesin.” dedi. (İLKHA)

jab
Anahtar Kelimeler:
Ukrayna uçağına ilişkin ikinci tur görüşmeleri Tahranda yapılacakÖnceki Haber

Ukrayna uçağına ilişkin ikinci tur görüş...

Gaziantepte Coronavirus önlemlerine uymayan 3 bin 346 kişiye cezaSonraki Haber

Gaziantepte Coronavirus önlemlerine uyma...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar