Köpek sahiplendirme

Gaziantep'te engellilere tekerlekli sandalye dağıtıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Gaziantep'te engellilere tekerlekli sandalye dağıtıldı
Abone ol
Gaziantep’te aralarında kadın, çocuk, genç ve yaşlıların da bulunduğu bedensel engellilere akülü ve manuel tekerlekli sandalye dağıtıldı.

Yılın belli dönemlerinde engellilere akülü ve manüel tekerlekli sandalye dağıtan Şahinbey Belediyesi, bedensel engellilere akülü ve manüel tekerlekli sandalye hediye etti.

Şahinbey Belediyesi Hizmet Binası önünde düzenlenen törende konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yılın her gününde engellilerin yanında olduklarını belirtti.

Şahinbey Belediyesi olarak her zaman engellilerin yanında olduklarını anımsatan Tahmazoğlu, “Sadece engelliler gününde engelli kardeşlerimizi hatırlamak yerine engelli kardeşlerimize yardımcı olacak çalışmaları da birlikte yürütüyoruz. Şahinbey Belediyesi olarak şimdiye kadar 2 bin 434 adet  akülü ve manuel tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahibi engelli kardeşlerimize hediye ettik. Bunun yanı sıra işitme engelli kardeşlerimiz için işitme cihazı, engelli parkı, akülü sandalyeler için şarj istasyonları kurduk. Bunların yanında solunum cihazı ihtiyacı olan engelli kardeşlerimize solunum destek cihazı hediye ettik. Görme engelliler için beyaz baston dağıttık. Tüm binalarımızı, parklarımızı ve kaldırımlarımızı engelli kardeşlerimizin kullanımına uygun hale getirdik. Amacımız engelli kardeşlerimizin bu dünyadaki hayatlarını kolaylaştırmak.” dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Çine gidecek olan ilk ihracat treni İstanbul'dan yola çıktıÖnceki Haber

Çine gidecek olan ilk ihracat treni İsta...

Hayırsever aileden Adıyamanda eğitime destekSonraki Haber

Hayırsever aileden Adıyamanda eğitime de...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar