Köpek Sahiplendirme

Gaziantepte “Dünya Okuma Günü” etkinliği düzenlendi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Gaziantepte “Dünya Okuma Günü” etkinliği düzenlendi
Abone ol
Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen “8 Eylül Dünya Okuma Günü” etkinliğinde öğrenciler, kitap okudu.

Şahinbey Belediyesi, öğrencileri ödüllendirmek adına geleneksel hale gelen ayakkabı dağıtımını bu yıl farkındalık oluşturmak ve öğrencileri okumaya teşvik etmek adına etkinlik düzenlendi.

Her yıl gençleri spora teşvik etmek ve obezite ile mücadele etmek amacıyla spor ayakkabı dağıtımı gerçekleştiren Şahinbey Belediyesi, bu yılki etkinlikle gençleri hem spora hem de okumaya teşvik etti.

Bu kapsamda “8 Eylül Dünya Okuma Günü”nde öğrenciler, Yeşilvadi Millet Kıraathanesine getirildi. Ağaçlarda asılan kitapları alıp okumaya başlayan öğrenciler sürpriz ile karşılaştı.

Havadan  drone ile gelen ayakkabı kutusunu gören öğrencilerin şaşkınlıkları gözlerinden okundu. Daha sonrasında hediyelerini Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun elinden alan öğrenciler, ayakkabılarını giyerek mutluluklarını paylaştı.

Etkinliğin ardından bir açıklama yapan Tahmazoğlu, okumayı teşvik etmek için 7 milyon 200 bin adet kitap dağıtımı yaptıklarını söyledi.

Tahmazoğlu, “Biz gençlere kitap okumayı, okutmayı çok seviyoruz. Bunun için gençlerimize her ay kitap dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar 7 milyon 200 bin adet kitap dağıtımı gerçekleştirdik. Amacımız; gençlerimizi okumaya teşvik etmek ve her evde bir kütüphane oluşturmak. Bugün ‘Dünya Okuma Günü’ münasebetiyle gençlerimizi Yeşilvadi Millet Kıraathanesine getirdik ve kitaplarını okuyorlar. Aynı zamanda gençlerimize obezite ile mücadele olarak spor ayakkabı hediye ediyoruz. Bugüne kadar 545 bin adet spor ayakkabı hediye ettik. Gençlerimiz hem okusun hem de sağlıklı büyüsünler.” dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Bakan Çavuşoğlu: Yunanistan kendine güveniyorsa masaya otursunÖnceki Haber

Bakan Çavuşoğlu: Yunanistan kendine güve...

Bağlar Belediyesi cadde ve sokakları yenilemeye devam ediyorSonraki Haber

Bağlar Belediyesi cadde ve sokakları yen...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar