Köpek Sahiplendirme

​Gaziantepte Covid-19 tedbirleri kapsamında otostop yasaklandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
​Gaziantepte Covid-19 tedbirleri kapsamında otostop yasaklandı
Abone ol
​Gaziantep Valisi Davut Gül, Coronavirus (Covid-19) ile mücadele kapsamında, kentte otostop yapmanın ve yapanı araca almanın yasaklandığını söyledi.

Vali Gül, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, karantinada olan bazı vatandaşların otostop yaparken yakalandığını belirtti.

Karantinada olması gereken bazı kişilerin otostop yaparken yakalandığını belirten Gül, “Şehirlerarası ulaşımda istenilen HES kodunu devreden çıkartarak salgının yayılmasını hızlandırdığı için Gaziantep genelinde otostop yapmak ve yapanı almak yasaklanmıştır. İhlal edenlere 3 bin 150 lira ceza verilecektir.” dedi.

Gül, “Coronavirus testi pozitif olup evde karantinada olması gereken hemşehrilerimiz ev dışına çıktıklarında haklarında idari para cezası yanında savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu kişileri 1 Eylül’den beri yurtlara yerleştirerek ücretini kendilerinden tahsil ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında sokak ve caddelerde yiyecek ile içecek dağıtılmasının da yasaklandığını belirten Gül, “Lokanta,restorant ve benzeri yerlerde kişi başına asgari 6 metrekare alan olmak şartıyla azami 60 kişilik toplu yemek verilebilecektir. Sokak ve caddelerde lokma ve benzeri yiyecek, içecek dağıtılması yasaklanmıştır.” şeklinde konuştu.

Vatandaşları Covid-19 salgınına karşı da uyaran Gül, “Maske, mesafe ve temizliğe dikkat etmez ve kalabalık ortamlarda bulunmaya devam edersek, çocuklar okula gidemez, esnafın işleri düzelmez, sosyal hayat normalleşmez, hasta ve ölüm oranımız artar ve kısıtlamalar daha da artar.” diye konuştu.

Gül, şehir içi toplu ulaşım araçlarında ayakta yolcu alınmasına da kesinlikle müsaade edilmeyeceğini ifade etti. (İLKHA)

 

 

Anahtar Kelimeler:
Mersingücünden Erol Mütercimler hakkında suç duyurusuÖnceki Haber

Mersingücünden Erol Mütercimler hakkında...

MSB: Libya açıklarında arama kurtarma eğitimi icra edildiSonraki Haber

MSB: Libya açıklarında arama kurtarma eğ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar