ücretli reklam

Gaziantepte Covid-19 nedeniyle çocukların semt pazarına girişi yasaklandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Gaziantepte Covid-19 nedeniyle çocukların semt pazarına girişi yasaklandı
Abone ol
Gaziantep İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Coronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ebeveynleri yanında olsa bile 15 yaş ve altındakilerin semt pazarlarına gitmelerinin yasaklanmasına karar verdi.

Konuyla ilgili Gaziantep Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun, Vali Davut Gül başkanlığında toplanarak gündemdeki konuları ele aldığı belirtildi.

Video konferans üzerinden gerçekleştirilen toplantıda, Covid-19 tedbirleri kapsamında hastalığın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla bir dizi karar alındığı bildirildi.

Açıklamada, “İlimizde üretimi yapılan tüm cerrahi maskeler için TSE belgesi alma zorunluluğu getirilerek ilgili kuruluşlara gerekli bilgilendirmenin yapılmasına, havaalanında bekleme alanlarındaki yoğunluğun önüne geçilebilmesi için CIP uygulaması kaldırılarak CIP alanın vatandaşların kullandığı ortak alanlara entegre edilmesine, teknik servislerin evlere hizmete giderken hanedeki kişilerin HES kodunu sorgulamaları ve aynı şekilde teknik servis hizmeti alan ailelerin de HES kodu sorgulaması yaparak, teknik servis işlemlerini yaptırması zorunluluğunun getirilmesine, 15 yaş ve altı çocukların ebeveynleri yanında bulunsa dahi semt pazarlarına gitmelerinin yasaklanmasına karar verildi.” denildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
GAİBten Suudinin Türkiye mallarına yönelik boykot kararına tepkiÖnceki Haber

GAİBten Suudinin Türkiye mallarına yönel...

Azarbaycan ele geçirdiği Cebrail kentinin görüntülerini paylaştıSonraki Haber

Azarbaycan ele geçirdiği Cebrail kentini...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar