Köpek sahiplendirme

Gaziantep Valisi Gül şiddetin kabul edilemeyeceğini söyledi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Gaziantep Valisi Gül şiddetin kabul edilemeyeceğini söyledi
Abone ol
Gaziantep Valisi Davut Gül, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü” kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele birimlerini ziyaret etti.

Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Gül, burada yaptığı açıklamada şiddetin bir insanlık ayıbı olduğunu belirterek sebebi ne olursa olsun kabul edilemeyeceğini kaydetti.

Gün kapsamında yurt genelinde çeşitli çalışmalar yapıldığını belirten Gül, “Koruyucu önleyici tedbirler alarak kadına yönelik şiddeti gündemimizden çıkartmak istiyoruz. Herhangi bir şiddet tehdidi alınması veya olayın gerçekleşmesi durumunda ise gerek emniyet gerek jandarma teşkilatımızın kendi bünyelerinde kurduğu birimlerimiz mevcut. Özellikle bu konuda uzmanlaşmış mesai arkadaşlarımız var. 7 gün 24 saat vatandaşlarımıza hizmet veriyorlar. Gelen şikâyetleri de yerine göre mahkemelere gönderiyorlar yerine göre de şikâyet konusu ne ise ona göre koruyucu ve önleyici tedbirler alıyorlar. İnşallah hem polisiye boyutuyla hem ailenin güçlendirilmesi boyutuyla kadına yönelik şiddet başta olmak üzere aile içi şiddetin tamamını gündemimizden tamamen çıkartmış oluruz.” dedi.

Özelikle şiddet noktasında eğitimin önemini vurgulayan Gül, erkek-kadın ayrımı yapmadan herkesin eğitilmesi gerektiğini dile getirerek İl genelinde konunun hassasiyetine binaen çalışmaların yürütüldüğünü ve bu eğitim çalışmalarının artarak devam edeceğini aktardı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
MGK Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandıÖnceki Haber

MGK Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında...

Sosyal medyada düzenlenen yarışmada dereceye girenler ödüllendirildiSonraki Haber

Sosyal medyada düzenlenen yarışmada dere...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar