Fransa ve Danimarka'da kuş gribi alarmı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Fransa ve Danimarka'da kuş gribi alarmı
Abone ol
İki ülkedeki bazı çiftliklerde kuş gribi tespit edilmesi sonrası, binlerce kümes hayvanı itlaf edildi.

Coronavirus (Covid-19) salgınında dünya genelinde bir artış yaşanırken, Avrupa'da kuş gribi vakaları ortaya çıkmaya başladı.

Hollanda'daki bazı çiftliklerde 2 hafta önce kuş gribine rastlanmasının ardından, Fransa ve Danimarka'da da vakalar tespit edildi.

Fransa’nın Korsika Adası’ndaki bir çiftlikte, kuş gribi görülmesi üzerine yüzlerce tavuk itlaf edilirken, Danimarka’da da ülkenin batısında görülen vakalar sonucu 25 bine yakın kümes hayvanı itlaf edildi.

Fransa’da hükümet, salgının yayılmasını önlemek için ulusal çapta önlemlerin artırılması talimatını verdi. Danimarka ise yumurta ihracatını askıya aldı.

Fransa’da kuş gribi ihtimaline karşı ülke genelinde 5 Kasım’da 45 bölgede kümes hayvanları için karantina ilan edilmişti. Göçmen kuşların, rotaları üzerindeki yerlere kuş gribi taşıması riski bulunduğu için 45 bölgedeki kümes hayvanlarının karantinaya alınması ya da güvenlik ağıyla korunması zorunlu kılınırken, pazarlarda canlı kümes hayvanı satışı ile avcıların av kuşlarını kullanması da yasaklanmıştı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İspanya'da son 24 saatte 13 bin 159 yeni Covid-19 vakası tespit edildiÖnceki Haber

İspanya'da son 24 saatte 13 bin 159 yeni...

Azerbaycan'a asker gönderilmesine ilişkin tezkere Mecliste kabul edildiSonraki Haber

Azerbaycan'a asker gönderilmesine ilişki...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar