Filistinli esir Mahir el-Ahresin sağlık durumu kritik aşamada

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Filistinli esir Mahir el-Ahresin sağlık durumu kritik aşamada
Abone ol
Filistinli Esirler ve Özgürleştirilenlerin İşleri Heyeti, 102 gündür açlık grevi eylemini sürdüren Filistinli esir Mahir el-Ahres'in sağlık durumunun ciddiyeti konusunda uyarıda bulundu.

Filistinli Esirler ve Özgürleştirilenlerin İşleri Heyeti'nden yapılan açıklamada, hukuksuz yere esaret hayatı sürdüren el-Ahres'in sağlık durumunun çok kötü boyutlara ulaşmasının yanı sıra hayatî risk taşıdığına vurgu yapıldı.

El-Ahres'in işitme ve görme sorunları yaşamaya başladığı, mide ve karın ağrılarının çok arttığı, sürekli baş ağrısı çektiği, vücut ağırlığının da sürekli yükseldiği ve zaman zaman bilinç kaybı yaşadığını belirtildi.

Filistinli esirin hayatının ciddi riskle karşı karşıya olduğu ve her an ölüm tehlikesinin bulunduğuna dikkat çekilen açıklamada, Rusya Büyükelçisinden el-Ahres'in serbest bırakılması için girişim talebinde bulundukları aktarıldı.

Açıklamada, hukuki ve siyasi düzeyde dünya çapında birçok tarafla iletişim kurulduğu da belirtildi.

Filistin Esirler Kulübü ise yaptığı açıklamada, Filistinli esir Mahir el-Ahres'in 1971'te doğduğunu ve Cenin kenti nüfusuna kayıtlı olduğunu duyurdu.

Açıklamada, 6 çocuk babası Ahres'in 1989, 2004, 2009 ve 2018 yıllarında da siyonist işgal rejimi tarafından 4 kez alıkonulduğunu belirtildi.

Son olarak 27 Temmuz'da esir alınan el-Ahres, siyonist işgal rejiminin "idari tutukluluk" şeklindeki keyfi uygulamalarını protesto etmek için açlık grevine başlamıştı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Kütahya Deprem Çalıştayı 13 KasımdaÖnceki Haber

Kütahya Deprem Çalıştayı 13 Kasımda

İran'da son 24 saatte Covid-19dan 406 kişi öldü yaklaşık 9 bin vaka tespit edildiSonraki Haber

İran'da son 24 saatte Covid-19dan 406 ki...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar