ücretli reklam

Filistinli esir Mahir el-Ahresin sağlık durumu kötüleşiyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Filistinli esir Mahir el-Ahresin sağlık durumu kötüleşiyor
Abone ol
Muhcetu'l-Kudüs Kurumu, 72 gündür açlık grevinde olan esir Mahir el-Ahres'in sağlık durumunun tehlikeli boyutlara ulaştığını ve grevin devam etmesi halinde hayatından olacağı uyarısında bulundu.

Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, esir el-Ahres'in serbest bırakılması ve "idari tutukluluğunun" sona erdirilmesi talebine siyonist işgal rejimi hapishaneleri yönetiminin yanıt vermediğini duyurdu.

Esir el-Ahres'in sağlığında ciddi bozulmaların meydana geldiği ve büyük acılar yaşadığını belirten Muhcetu'l-Kudüs Kurumu, el-Ahres'in, kilo kaybına uğrayarak zayıfladığını, hareket edemeyip konuşamadığını, sözlerinin az, sesinin kısık olduğunu ve gece gündüz yatakta kaldığını açıkladı.

72 gündür açlık grevinde olan esir Mahir el-Ahres'in, sağlığının ciddi bir şekilde bozulmasına rağmen, özgürlüğüne kavuşana dek meşru mücadelesini sürdürmekte kararlı olduğu, vitamin almaktan ve tıbbi muayene olmaktan kaçındığı belirtildi.

Muhcetu'l-Kudüs Kurumu, siyonist işgal rejimini esir el-Ahres'in hayatından tamamen sorumlu tutup, hapishanenin içinde veya dışında hayatını kaybetmesi durumunda ortaya çıkacak sonuçlar konusunda uyardı.

Filistin Esirler Kulübü ise yaptığı açıklamada, Filistinli esir Mahir el-Ahres’in 1971’te doğduğunu ve Cenin kenti nüfusuna kayıtlı olduğunu duyurdu. Açıklamada, altı çocuk babası Ahres’in 1989, 2004, 2009 ve 2018 yıllarında da siyonist işgal rejimi tarafından 4 kez alıkonulduğunu belirtti.

Son olarak işgalciler tarafından 27 Temmuz'da esir alınan alınan el-Ahres, işgalci rejimin "idari tutukluluk" şeklindeki keyfi uygulamalarını protesto etmek için açlık grevine başladı.

Siyonist işgalciler, "idari tutukluluk" adını verdiği uygulamayla Filistinlileri istihbarata dayalı olarak 1 ila 6 ay arasında alıkoyabiliyor.

Askeri hâkim, esirin, "siyonist işgalcilerin güvenliği için tehlike teşkil ettiğine" karar vermesi halinde, suç isnadında bile bulunmadan bu süreyi 5 yıla kadar uzatabiliyor. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
7 ayrı bölge kesin korunacak hassas alan ilan edildiÖnceki Haber

7 ayrı bölge kesin korunacak hassas alan...

Dünya geneli Coronavirus vaka sayısı 35 milyon 700 bini geçtiSonraki Haber

Dünya geneli Coronavirus vaka sayısı 35...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar