ücretli reklam

Filistinli esir 80 gündür açlık grevinde

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Filistinli esir 80 gündür açlık grevinde
Abone ol
​İşgalci siyonist rejimin, kendisini alıkoymasını 80 gündür sürdürdüğü açlık greviyle protesto eden Maher Al-Ahras, Filistin halkına duyduğu güveni haykırdı.

İşgalci siyonistler tarafından alıkonulduktan sonra açlık grevini başlayan Maher Al-Ahras, grevinin 80'inci gününde bir mesaj gönderdi.

Mesajında, Filistin halkında güvendiğini, güçlü olduklarını ve asla eğilmeyeceklerini söyleyen Al-Ahras, cesur duruşları nedeniyle oturma eylemi yapan Filistinlilere teşekkür etti.

Al-Ahras, açlık grevinde kararlı olduğunu belirterek, "Evime dönmediğim müddetçe yemek yemeyeceğeyim. Hastanedeyim ve eve dönene kadar sadece su içiyorum." diye belirtti.

Ailesine sevgi ve selamlarını ileten Al-Ahras, onları çok sevdiğini ve insan hakları kuruşlarının çabaları sonucu eşi ve çocuklarıyla görüşmek istediğini kaydetti.

Filistin Esir İşleri Müdürlüğü ise 80 gündür açlık grevi yapan Al-Ahras'ın hayati tehlikesinin bulunduğuna dikkat çekti.

Filistinli direniş grupları ise yaptıkları ortak açıklamada, esirlere yönelik işgalci rejimin baskılarının direniş iradelerini ve kararlılıklarını kıramayacağını, esirler meselesinin öncelikleri arasında yer almaya devam edeceklerini kaydetti. (İLKHA)

 

Anahtar Kelimeler:
Hakkaride 8 PKKli öldürüldüÖnceki Haber

Hakkaride 8 PKKli öldürüldü

Dünya geneli Covid-19dan iyileşenlerin sayısı 29 milyonu aştıSonraki Haber

Dünya geneli Covid-19dan iyileşenlerin s...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar