Filistinli çocuk Ebu Alyanın katledilmesi vahşettir

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Filistinli çocuk Ebu Alyanın katledilmesi vahşettir
Abone ol
ABD Kongresi üyesi Betty McCollum, siyonist işgalcilerin, iki gün önce Ramallah'ın kuzeyindeki el-Muğayyir köyünde Ali Eymen Nasır Ebu Alya adlı çocuğu katletmesini "vahşet" olarak niteledi.

McCollum yaptığı basın açıklamasında adı geçen çocuğun şehit edilmesini "devlet gözetiminde gerçekleştirilmiş bir vahşet" olarak nitelendirdi ve ABD başkanlığına seçilen Joe Biden'dan olayla ilgili soruşturma açmasını istedi.

McCollum açıklamasında; "15 yaşındaki bir Filistinli çocuğun Batı Şeria'da karnından vurularak öldürülmesi devlet gözetiminde gerçekleştirilen çirkin bir cinayettir." dedi.

Bu olayın kınanmasını isteyen McCollum bunun, işgalcilerin Filistin topraklarına yönelik saldırılarının devam etmesiyle doğrudan irtibatlı olduğunu belirtti.

McCollum aynı zamanda BM Çocuklara Yardım Fonu'nun (UNICEF) Ocak 2020'nin başından Ekim 2020'nin sonuna kadar geçen süre içinde 232 Filistinli çocuğun işgalcilerin saldırılarında yaralanmasıyla ilgili raporunun da işgal rejiminin çocukları hedef alan terörünün belgesi olduğuna dikkat çekti.

McCollum geçen yıl da ABD'nin işgal rejimine yaptığı askeri yardımların ergenlik çağına ulaşmamış çocuklar karşısında kullanılmasının engellenmesi için bir yasa teklifinde bulunmuştu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İstanbulun en önemli üç sorunu: Deprem, ekonomi ve ulaşımÖnceki Haber

İstanbulun en önemli üç sorunu: Deprem,...

Ücretsiz izne ayrılanlara kasım ayı nakdi ücret desteği 8-9 Aralıkta yapılacakSonraki Haber

Ücretsiz izne ayrılanlara kasım ayı nakd...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar