Köpek Sahiplendirme

Filistinli bebeği yakarak katleden siyonist işgalcinin cezası belli oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Filistinli bebeği yakarak katleden siyonist işgalcinin cezası belli oldu
Abone ol
İşgal altındaki Batı Şeria'da 2015'te Filistinli Devabişe ailesinin evini kundaklayarak biri bebek 3 kişinin ölümüne neden olan siyonist işgalci Yahudi yerleşimci hakkında üç kez müebbet ve tazminat cezası verildi.

İşgal altındaki Filistin topraklarındaki Lud kentinde, siyonist işgal rejimine bağlı sözde Merkez Mahkemesi, 31 Temmuz 2015 sabahı Nablus kenti yakınlarındaki Duma beldesinde yer alan Filistinli Devabişe ailesinin evini kundaklayarak biri bebek 3 kişinin ölümüne neden olan siyonist Yahudi yerleşimci hakkında üç kez müebbet hapis cezası verdi.

Karar, düzenlenen saldırıdan ağır yaralı olarak kurtulan küçük çocuk Ahmed Devabişe’ye 258.000 şekel tutarında maddi tazminat ödenmesini de içeriyor.

Ailenin büyükbabası Hüseyin Devabişe'nin de katıldığı duruşmada, yargıç, suçun aşırılıkçı ve ırkçı ideolojiden kaynaklandığını doğruladı.

Devabişe ailesinin Batı Şeria'nın Nablus kenti yakınlarındaki Duma beldesinde bulunan evi, 31 Temmuz 2015 sabahı siyonist işgalci Yahudi yerleşimciler tarafından ateşe verilmişti.

Olayda ailenin 18 aylık bebeği Ali Devabişe yanarak evde hayatını kaybetmiş, anne, baba ve 4 yaşındaki Ahmed ise ağır yaralanmıştı.

Bölgedeki belde sakinleri, saldırının 10'dan fazla kişi tarafından gerçekleştirildiğini söylese de davada tek sanık olarak Amiram Ben-Uliel kalmıştı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Diyarbakırda son iki yılda mısır üretimi yüzde 100 arttıÖnceki Haber

Diyarbakırda son iki yılda mısır üretimi...

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlunun eşinin test sonucu pozitif çıktıSonraki Haber

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlun...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar