Filistin Yönetiminden Rus aşısına onay

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Filistin Yönetiminden Rus aşısına onay
Abone ol
Filistin Yönetimi, korona virüsü aşısı konusunda Rusya'yla anlaştı. Rus aşısı Sputnik V'in ilk dozları Filistin topraklarına bir ay içinde yollanacak.
ücretli

Filistin Yönetimi, korona virüsüne karşı Rusya'da geliştirilen Sputnik V aşısını onayladı. Rusya Doğrudan Yatırım Fonu’ndan (RDIF) yapılan açıklamaya göre aşı, Filistin Yönetimi'nde ek klinik testler yapılmadan acil kullanım yetkilendirme prosedürü çerçevesinde tescillendi. Bu aşı, Cezayir, Arjantin, Bolivya ve Sırbistan’da da aynı prosedürle onaylanmıştı.

Sputnik V aşısının ilk dozlarının Filistin topraklarına bir ay içinde, devamının 2021’in ilk çeyreğinde gönderileceği açıklandı. Ramallah'ın kaç doz aşı alacağının ayrıntısı açıklanmadı.

İSRAİL BATI ŞERİA'DA SADECE YASADIŞI YERLEŞİMCİLERİ AŞILIYOR

Filistin Yönetimi, aşılamada dünya birincisi olan İsrail'i, işgal altında tuttuğu topraklardaki yükümlülüklerini yerine getirmemekle suçluyordu. İsrail hükümeti işgal altında tuttuğu Batı Şeria'daki yasadışı yerleşimlere kadar aşı ulaştırırken, yerleşimlerin hemen dışında yaşayan Filistinlilere aşı tedarik etmemişti.DUVAR

Anahtar Kelimeler:
Merkel Trump'ın ifade özgürlüğünü savundu, Twitter kararına karşı çıktıÖnceki Haber

Merkel Trump'ın ifade özgürlüğünü savund...

Brezilya ve Endonezya'nın CoronaVac sonuçları neden farklı?Sonraki Haber

Brezilya ve Endonezya'nın CoronaVac sonu...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar