Köpek Sahiplendirme

Filistin Alimler Birliği: Siyonist işgal rejimi ile normalleşmek dini ve insani bir suçtur

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Filistin Alimler Birliği: Siyonist işgal rejimi ile normalleşmek dini ve insani bir suçtur
Abone ol
Filistinli Alimler Birliği, siyonist işgal rejimi ile normalleşmeyi dini ve insani bir suç olarak nitelendirerek, bunun Arap ulusuna ihanet olduğunu söyledi.

Filistin Alimler Birliği'nin Gazze Şeridi'ndeki merkezinde düzenlenen basın toplantısına, birçok alimin yanı sıra akademisyen ve kanaat önderi katıldı.

Birliğin Başkanı Mervan Ebu Ras, toplantıda yaptığı konuşmasında, “Siyonist işgal rejimi ile normalleşmek insani ve dini bir suç olmasının yanı sıra Arap milletine de ihanettir. Şüphesiz düşmanla anlaşmak akidemizde ve dinimizde haramdır. Bazı çıkar sahibi alimler dışındaki İslam alimleri bu konuda hemfikirdir.” dedi.

“İşgal rejimi ile normalleşmek, Allah’ın düşmanlarına yardım etmektir, Müslümanların katillerini savunmaktır, kutsal mekanlara yapılan saldırıları benimsemek ve bu saldırıları düzenleyenleri teşvik etmektir.” diyerek sözlerine devam eden Ebu Ras, Allah’ın düşmanlarına destek vermenin büyük bir günah olduğunu belirtti.

Ebu Ras, konuşmasını şöyle tamamladı: "Biz Filistin alimleri, işgal rejimi ile normalleşmeyi Allah'a, Resulüne ve müminlere yapılan bir ihanet olarak gördüğümüz için durumun haram olma dairesinden çıkıp küfre kadar gideceğinden korkuyoruz, bu kötü işten Allah’a sığınırız.”

Siyonist işgal rejimi ile BAE ve Bahreyn arasında varılan "ilişkilerin normalleştirilmesine" yönelik anlaşmalar, Beyaz Saray'da Trump, işgal rejiminin sözde Başbakanı Netanyahu, BAE Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayid Al Naheyan ve Bahreyn Dışişleri Bakanı Abdullatif bin Raşid ez-Zeyani'nin katılımıyla 15 Eylül Salı günü imzalanmıştı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: ZAHAnın kendini düzeltme testi başarıyla tamamlandıÖnceki Haber

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: ZA...

Sally kasırgası, ABDnin güney eyaletlerini vurduSonraki Haber

Sally kasırgası, ABDnin güney eyaletleri...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar