Fiat, 2020’de de otomotivin lideri oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Fiat, 2020’de de otomotivin lideri oldu
Abone ol
TÜİK tarafından açıklanan ve Trafik Tescil Kayıtları esas alınan rakamlara göre Fiat, 2020 yılında Türkiye’de otomobil+hafif ticari araç pazarı toplamında 54 ilde liderliğe ulaşırken, Fiat Egea 66 ilde lider oldu. Fiat Bursa’da ise 2 bin 3 adet satış ve yüzde 13,7’lik pazar payı ile en çok tercih edilen marka oldu.
ücretli

BURSA (İGFA) - Fiat, 2020 yılında gerçekleştirdiği 137 Bin 324 adetlik satış ile Türkiye otomotiv pazarının lideri oldu. 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan ve Trafik Tescil Kayıtları esas alınan rakamlara göre Fiat, il bazında da başarısını sürdürdü ve 2020 yılında Türkiye genelinde yüzde 18 pazar payı ile otomobil+hafif ticari araç toplamında 54 ilde birden en fazla tercih edilen marka oldu. Sunduğu fiyat / fayda dengesiyle oldukça iddialı bir otomobil olan Egea’nın, 2020 yılında segmentinde aldığı yüzde 15’lik pay ve elde ettiği 274 bin 341 adetlik toplam satış rakamı model ailesinin gücünü bir kez daha yansıttı.

BURSA’DA BİRİNCİ SIRADA!

Birmot Perakende Operasyonları Direktörü Mert Atılgan, “Birmot’un ve Fiat’ın başarısı ve sektöre katkısı bizleri çok mutlu ediyor. Emeği geçen tüm ekip arkadaşlarımı gönülden kutluyorum. Nice başarılar diliyorum” mesajını verdi.

Bursa İznik’te emekli öğretmen ahşaba hayat veriyorÖnceki Haber

Bursa İznik’te emekli öğretmen ahşaba ha...

Akdeniz Belediyeler Birliği’nden Pamukkale’ye büyük ödülSonraki Haber

Akdeniz Belediyeler Birliği’nden Pamukka...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar