FAST'te işlem limiti artırıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
FAST'te işlem limiti artırıldı
Abone ol
Merkez Bankası, 7/24 para ve fon transferi yapılabilen FAST sistemindeki üst limiti 1000 TL'ye yükselttiğini açıkladı. Yapılan açıklamada, FAST üzerinden 8 Ocak'tan bu yana 9 milyonun üzerinde anlık ödeme yapıldığı belirtti.
ücretli

Merkez Bankası'nın, 7/24 anlık ödeme sistemi Fonların Anlık ve Sürekli Transferi Sistemi'nde (FAST) üst limit 1000 TL'ye çıkarıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası iç kaynaklarınca geliştirilip işletilen ve 8 Ocak 2021 itibarıyla kullanıma açılan yeni nesil 7/24 anlık ödeme sistemi Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) Sistemi yoğun bir ilgi ile karşılanmış, bu kısa süre içinde FAST üzerinden 9 milyon anlık ödeme gerçekleştirilmiştir.

Ödemelerin, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası (TCKN), telefon numarası ve e-posta adresi ile kolay ve hızlı bir şekilde başlatılmasını sağlayan Kolay Adresleme Sisteminde kayıtlı kullanıcı sayısı 5,3 milyona ulaşmıştır.

Bugün itibarıyla FAST Sisteminde işlem üst limiti 1.000 TL'ye yükseltilmiştir. FAST’ın ilerleyen dönemlerde daha yüksek limitlerle ve kullanıcı deneyimini artıracak karekodlu ödeme gibi yeni katma değerli servislerle birlikte çalışması mümkün olabilecektir."

FAST Sistemi, ilk aşamada 50 TL limitli olarak başlatılmış, limitin, kullanımın yaygınlığına göre kademeli şekilde artırılarak 1000 TL’ye kadar yükseltileceği belirtilmişti. DUVAR

Anahtar Kelimeler:
Korona virüsünün iki varyantı aynı anda görüldüÖnceki Haber

Korona virüsünün iki varyantı aynı anda...

Dolar kuru bugün ne kadar, altın ve euro kaç TL?Sonraki Haber

Dolar kuru bugün ne kadar, altın ve euro...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar