Fastaki gruplardan ülkelerinin işgalci siyonist rejimle normalleşmesine tepki

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Fastaki gruplardan ülkelerinin işgalci siyonist rejimle normalleşmesine tepki
Abone ol
​ABD Başkanı Donald Trump'ın, Fas ile Siyonist işgal rejimi ilişkilerin "normalleştiğini" duyurmasının ardından Fas'taki insan hakları ve sivil toplum örgütleri kararı reddettiklerini ifade ettiler.
ücretli

Fas Adalet ve Yardımlaşma Grubu, ülkelerinin işgalci siyonist rejimle normalleşme kararını bir "felaket" olarak nitelendirdi.

Grup ayrıca bu adımın sonuçsuz kalacağını ifade etti.

Fas Ulusun Amaçlarını Destekleme Derneği de kararın Filistin davasına ve halkına ihanet olduğunu vurgulayarak, normalleşme adımının ayrıca Filistin haklarını destekleyen Fas halkına büyük bir hakaret olduğunu ifade etti.

Demokratik Yaklaşım partisine yakın olan Ulusal Halklarla Dayanışma Ağı da normalleşme kararını tanımadıklarını kaydetti.

Ayrıca, sosyal medyadaki bir dizi aktivist de Fas ile işgalci siyonist rejimin ilişkilerini normalleştirmeye gitmesinin tehlikesine ve yanlışlığına dikkat çekti.

​ABD Başkanı Donald Trump, Batı Sahra üzerinde Fas'ın hakimiyetini tanıma kararı aldığını ve Fas ile işgalci siyonist rejimin "tam diplomatik ilişki kurulması için anlaşmaya vardığını" açıklamıştı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
​Adıyamandaki eski hükümet binasının yıkımına başlandıÖnceki Haber

​Adıyamandaki eski hükümet binasının yık...

Adıyamanda nesli tükenmekte olan çizgili sırtlana araç çarptıSonraki Haber

Adıyamanda nesli tükenmekte olan çizgili...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar