Köpek sahiplendirme

Fasın siyonist işgal rejimiyle normalleşmesi Gazzede protesto edildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Fasın siyonist işgal rejimiyle normalleşmesi Gazzede protesto edildi
Abone ol
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Sudan'ın ardından Fas'ın da Siyonist işgal rejimiyle "İlişkilerini normalleştirmesi anlaşması" işgal altındaki Filistin topraklarında protesto edildi.

Gazze şeridinde düzenlenen protestolarda, siyonist işgal rejimiyle yapılan sözde normalleşme anlaşmalarına tepki gösterildi.

Siyonist işgal rejimiyle yapılan sözde normalleşme anlaşmalarının Filistin davasına ihanet olduğunu belirten göstericiler, Arap ülkelerinin tutumunu kınadı.

Gösterilerde halka seslenen HAMAS yetkilisi Mahmud ez-Zehar, "Fas'ın israil'le ilişkilerini normalleştirmesi, Filistin davasının sırtına saplanmış bir bıçaktır, bu davaya ihanettir, halkın haklarına yapılmış bir hakarettir." dedi.

Fas halkını bu karara karşı koymaya davet eden Zehar, Fas parlamentosuna da normalleşme karşıtı kanunlar çıkarma çağrısı yaptı.

Hatırlanacağı üzere ABD Başkanı Donald Trump, 10 Aralık'ta Fas ve Siyonist işgal rejiminin tam diplomatik ilişki kurulmasına yönelik anlaşmaya vardığını duyurmuştu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Şanlıurfada sokak hayvanları unutulmadıÖnceki Haber

Şanlıurfada sokak hayvanları unutulmadı

​Adıyaman eski hükümet binasının yıkımına başladıSonraki Haber

​Adıyaman eski hükümet binasının yıkımın...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar