Köpek Sahiplendirme

Fas, Lübnan ve Yemende Covıd-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı artıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Fas, Lübnan ve Yemende Covıd-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı artıyor
Abone ol
Yemen'de yetersiz hijyen koşulları ve temiz içme suyunun olmaması, savaşın ortasında kalan halkı hastalıklara karşı daha da savunmasız hale getiriyor.

Fas Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, yeni tip Coronavirus (Covıd-19) nedeniyle son 24 saatte 37 kişi daha hayatını kaybederken, ülkede toplam vefat sayısı bin 253'e yükseldi.

1402 yeni vakanın tespit edildiği ülkede toplam vaka sayısı 66 bin 855'e ulaştı.

Lübnan'da ise Covıd-19 nedeniyle son 24 saatte 2 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybı 179'a çıktı. Ülkede son 24 saatte 588 yeni vakanın görüldü, toplam vaka sayısı 18 bin 963'e ulaştı.

Savaş, açlık ve yoklukla boğuşan Yemen'de ise son 24 saatte 3 yeni vaka tespit edildi ve toplam vaka sayısı 1979'a çıktı. Virüs kaynaklı can kaybının 571 olduğu ülkede, uzun süredir devam eden çatışmalar sivilleri son derece olumsuz etkiliyor.

Kasım 2015 itibarıyla binlerce sağlık tesisi; hasar, kritik malzeme sıkıntısı veya sağlık çalışanları bulunmaması nedeniyle kapandı. Diğer sağlık tesisleri aynı sebeplerden dolayı çok daha düşük kapasitede çalışıyor. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Güney Afrika Cumhuriyetinde Coronavirus vaka sayısı 633 bini geçtiÖnceki Haber

Güney Afrika Cumhuriyetinde Coronavirus...

Gaziantepte 10 saat süren torbacı operasyonuSonraki Haber

Gaziantepte 10 saat süren torbacı operas...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar