Evlilik dışı ilişkileri normal gösteren diziye RTÜK'ten ceza

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Evlilik dışı ilişkileri normal gösteren diziye RTÜK'ten ceza
Abone ol
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), halkın değerleri ile uyuşmayan 'Sadakatsiz', 'Ramo', 'Öğretmen' adlı diziler ile bazı programların yayınlandığı kanallara para cezası kesti.

RTÜK, 'Sadakatsiz', 'Ramo' ve 'Öğretmen' dizileri ile 'MasterChef Türkiye', 'Gündem Özel', 'Derin Futbol' programlarının yayınlandığı kanallara para cezası kesti.

'Evlilik dışı ilişkileri normal gibi gösteren, çocuk ve gençleri olumsuz yönde etkileyebilecek rol modeller oluşturan' gerekçesi ile 'Sadakatsiz' dizisinin yayınlandığı Kanal D'ye, şiddet ve işkence görüntüleri içeren sahnelerinden dolayı 'Ramo' dizisinin yayınlandığı Show TV ile öğretmenlik mesleğinin itibarını zedelediği kanaatine varılan 'Öğretmen' dizisini ekranlara taşıyan FOX TV'ye idari para cezası uygulanmasını kararlaştırdı.

RTÜK, TV 8'in "MasterChef Türkiye" programında bir yarışmacıyı ağlatarak, stüdyodan çıkmasına sebebiyet verebilecek derecede yüksek ses tonu ile sarf edilen ifadeler ve yarışmacıya bağırılmasının insan onurunu zedelediği hükmüyle yayıncı kuruluşa idari para cezası verilmesi kararlaştırıldı.

Derin Futbol isimli spor programı yayında dilin düzeysiz, kaba ve argo kullanımına yer verildiği uzman raporu ile tespit edilerek Beyaz TV'ye 6112 sayılı Kanun'un ihlali nedeniyle idari para cezası verildi.

Her hafta rutin olarak gündeme alınan vatandaşları kandıran yayınlara ilişkin raporlar neticesinde, sağlık beyanıyla sahte ürün ve ilaç pazarlaması yapılan Anadolu TV, Nehir, Süper TV ve Dolunay INT televizyonlarına ise ağır yaptırımlar uygulandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Gaziantepte öğrencilere boyama ve eğitim seti dağıtıldıÖnceki Haber

Gaziantepte öğrencilere boyama ve eğitim...

​Adana'dan İzmir'e 8 TIR insani yardımSonraki Haber

​Adana'dan İzmir'e 8 TIR insani yardım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar