Köpek Sahiplendirme

Evlat nöbetindeki ailelere STKlardan destek ziyareti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Evlat nöbetindeki ailelere STKlardan destek ziyareti
Abone ol
Çocukları PKK tarafından dağa kaçırıldığı gerekçesiyle HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret eden bazı STK temsilcileri, ailelere desteklerini yenilediler.

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret eden Eğitim Bir-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ramazan Tekdemir öncülüğündeki sendika yönetimi, ilk günlerde olduğu gibi evlat nöbetinin birinci yılında da desteklerini devam ettirdiklerini dile getirdiler.

Gerçekleştirilen ziyaret kapsamında açıklamalarda bulunan Tekdemir, “Bizim burada bulunmamamız insani olarak yükümüz, İslami olarak da yükümlüğümüzdür. Vicdanların işaret ettiği annelerin direnç mekanını ziyarete geldik. Hacire anne burada evlat nöbetini başlattığında da ilk koşanlar bizler olduk.” dedi.

Tekdemir, “Halkın manevi dokusuna uymayan düşünce ve eylemlerle, ürettikleri kirli ağlarla aile bağlarını zayıflatmaya ve kültürünü yok etmeye çalışan, çocukların zihinlerini bulandırarak nefret tohumlarını düşüren PKK ve uzantılarını şiddetle ve nefretle kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Eğitim çağındaki çocukları evlat kimliğiyle anne ve babalarından, öğrenci kimliğiyle de öğretmenlerinden koparan bir yapının hiçbir argümanla aklanamayacağını söyleyen Tekdemir, “Bizler her fırsatta bu ailelerin yanında olmaya devam ediyoruz. Ailelerin acılarını giderme adına burada verdikleri kararlı ve samimi mücadeleyi selamlayarak desteğimizi yeniliyoruz. İnşallah en kısa zamanda aileler evlatlarına sağ-salim bir şeklide kavuşurlar. Dua ve dileğimiz budur.” şeklinde konuştu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Batman ovasında çiftçilerin mısır hasadı başladıÖnceki Haber

Batman ovasında çiftçilerin mısır hasadı...

Batmanda salgına karşı yeni kararlar alındıSonraki Haber

Batmanda salgına karşı yeni kararlar alı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar