Köpek Sahiplendirme

Evlat nöbeti tutan anneler: Canımız pahasına da olsa çocuklarımızı alacağız

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Evlat nöbeti tutan anneler: Canımız pahasına da olsa çocuklarımızı alacağız
Abone ol
​Çocukları HDP/PKK tarafından kandırılıp dağa götürülen anneler, çocukları gelinceye kadar evlat nöbetini devam ettireceklerini ve kararlı olduklarını vurguladılar.

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde 3 Eylül 2019'da evlat nöbeti tutan anneler, HDP'liler tarafından defalarca engellenmeye, taciz ve tehdit edilmelerine rağmen evlat nöbetini hiç aksatmadan bir yıldır sürdürüyorlar.

Evlat nöbetinin birinci yılı münasebetiyle 151 ailenin çocuklarının resimlerinin yer aldığı onlarca metrelik dev branda açıldı. Acılı aileler, PKK ve HDP aleyhine sık sık sloganlar attı.

Evlat nöbetine katılan ilk ailelerden olan Ayşegül Biçer, "3 Eylül’den bu yana burada annelerin verdiği büyük bir mücadele var. Biz anneler olarak, sonuna kadar kararlıyız. Tek bir evladımız kalana kadar buradayız. Canımız pahasına da olursa burada olacağız ve canımızı vermeye hazırız. O çocuklar buraya gelecek bizler kararlıyız ve sonuna kadar buradayız. Bunlar alışmışlar millettin çocuklarına el koymaya ve tehditler savurmaya ama bizler, onlardan korkmuyoruz. Bizler onları bitirmeye geldik ve diğer evlatlarımızı da PKK’ya kurban etmemek için bugün burada büyük bir mücadele veriyoruz." ifadelerini kullandı.

"HDP yöneticilerinin çocukları özel kolejlerde okuyor, garibanların çocukları ise dağda öldürüyor"

Her türlü zorluğa rağmen bir yıldır HDP İl Binasının önünde evlat nöbeti tutuğunu söyleyen Solmaz Örünç, "HDP benim oğlumu kandırıp PKK’ya verdi. Bir yıl oldu ben evlat nöbetine katıldım. Ben oğlumu istiyorum. Ben onlardan bir şey istemiyorum. Benim çocuğumu versinler. Mal ve mülk yerine gelir, ama benim Baran’ımın yerine geçmez. Benim Baran’ımı versinler yeter. Bu acılarım nereye kadar sürecek. 5 yaşında oğlumun ellinden kalem aldılar. Allah’tan revam mıdır? HDP, yöneticilerin çocukları özel kolejlerde okuyorlar. Benim gibi garibanların çocukları da dağda öldürüyorlar." diyerek HDP yöneticilerine tepki gösterdi.

Oğluna seslenen gözü yaşlı anne Örünç, "Oğlum Baran, eğer sesimi duyuyorsan gel teslim ol. Onlar seni kandırıyorlar. Yeter artık oğlum, gel Baran'ım. Senin için Bir yıldır buradayım. Ne güzel okuluna gidiyordun. Bütün Türkiye sesimi duysun! Yeter dayanacak gücüm kalmadı. Ben, oğlumu almadan HDP’nin kapısından ayrılmayacağım." şeklinde konuşu.

Örünç, son olarak çocukları HDP tarafından kaçırılan annelere seslenerek evlat nöbetine katılmaları ve nöbeti devam ettirmeleri çağrısında bulundu. (İLKHA) 

Anahtar Kelimeler:
Dışişleri Bakanlığından Yunanistan ile görüşme açıklaması: Türkiye diyaloğa hazırÖnceki Haber

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan ile g...

101 yaşındaki kanser hastası Coronavirusü yendiSonraki Haber

101 yaşındaki kanser hastası Coronavirus...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar