Eti Maden'den CHP Yavuzyılmaz’ın iddialarına yanıt

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Eti Maden'den CHP Yavuzyılmaz’ın iddialarına yanıt
Abone ol
​Eti Maden, Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz'ın, kuruluşun yurt dışı şirketlerinin genel müdürlerinin maaşlarına ilişkin iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’ın iddiaları hakkında açıklama yayımladı.

Eti Maden'den yapılan yazılı açıklamada, "Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz tarafından, kuruluşumuzun yurt dışı şirketlerinin genel müdürlerinin maaşlarına ilişkin olarak ve yurt dışı şirketlerin denetlenmediği ve söz konusu şirketler tarafından bahse konu vakfa bağış adı altında para aktarıldığına ilişkin iddialar kamuoyu gündemine getirilmiştir." hatırlatmasında bulunuldu.

Yoğun rekabetin yaşandığı dünya bor pazarında sektörde faaliyet gösteren aktörlerce de piyasada kullanılan pek çok tekniğin, Eti Maden tarafından da etkin bir pazarlama enstrümanı olarak uygulandığı belirtilen açıklamada, "Yurt dışında kurulu bulunan şirketlerimizdeki çalışanların maaşları ve sosyal hakları, bulundukları ülkenin koşullarına ve çalışanın pozisyona göre ilgili yurt dışı şirket tarafından belirlenmektedir. Eti Maden’in yurt dışı şirketleri faaliyet dönemi hesapları bağımsız denetim firmaları tarafından bulundukları ülkelerin asgari yasal koşulları ve Uluslararası Finansal Raporlama Standartlarına (IFRS) göre hazırlanmış hesapları, Uluslararası Denetim Standartlarına (ISA) göre denetimi gerçekleştirilerek raporlanmaktadır. Eti Maden veya herhangi bir yurt dışı şirketi tarafından iddialarda bahsi geçen vakfa, ne 2017 ve 2018 yıllarında ne de başka bir zaman diliminde hibe, bağış ya da diğer bir ad altında hiç bir ödeme yapılmamıştır." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Dışişleri Bakanlığından Pompeo’nun Batı Şeria’daki ziyaretine tepkiÖnceki Haber

Dışişleri Bakanlığından Pompeo’nun Batı...

İtalya'da son 24 saatte 36 bin 176 yeni Covid-19 vakası tespit edildiSonraki Haber

İtalya'da son 24 saatte 36 bin 176 yeni...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar