Köpek Sahiplendirme

Estetik havuz, yüzme eğitiminin merkezi oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Estetik havuz, yüzme eğitiminin merkezi oldu
Abone ol
​Gençlik ve Spor Bakanlığının "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesi kapsamında Bağlar Belediyesi tarafından Göletli Park içerisinde hizmete açılan mobil yüzme havuzu, kısa sürede ilgi odağı haline geldi.

Geçen hafta Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi ile Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun katıldığı törenle hizmete açılan 24×12 ölçülerinde ve 1,1 metre derinliğindeki mobil havuz estetik görüntüsü ile görenleri büyülerken yüzme eğitimi almak isteyen çocukların ilgi odağı oldu.

Bağlar Belediyesine ait Göletli Park içinde belediye tarafından teknik alt yapısı ve inşa çalışmaları tamamlanarak hazırlanan havuzda verilen eğitime kısa sürede rekor başvuru geldi.

Her gün 4 eğitmen nezaretinde iki etap halinde verilen kurslara 150’si kız olmak üzere 500 çocuk katılarak yüzmeyi öğreniyor.

Sabah kız, öğleden sonra ise erkek çocukların eğitim aldıkları yüzme kurslarının Eylül ayı sonuna kadar devam edeceği açıklandı.

"Çocuklara yönelik projelerimiz var"

Bağlar ilçesinde dezavantajlı çocuk sayısının fazla olduğuna dikkat çeken Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, çocukların zaman geçirebilecekleri alanlar oluşturmaya yönelik projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini ifade etti.

Beyoğlu, "Çocukların mutlu olduğu yerde huzur olur. Bizim çocuklara bakışımız budur. Geçen hafta hizmete açtığımız yüzme havuzu yeni olmasına rağmen yoğun bir talep oluştu. Önümüzdeki günlerde çocukları mutlu edecek birçok projeyi bakanlıklarımızın desteğiyle hayata geçireceğiz.” dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Binali Yıldırım ve eşinin Covid-19 testi pozitif çıktıÖnceki Haber

Binali Yıldırım ve eşinin Covid-19 testi...

Kayalıklardan dereye düşen çoban hayatını kaybettiSonraki Haber

Kayalıklardan dereye düşen çoban hayatın...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar