ücretli reklam

Eski İtalya İçişleri Bakanına 116 göçmeni ölüme terk etmekten 15 yıl ceza isteniyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Eski İtalya İçişleri Bakanına 116 göçmeni ölüme terk etmekten 15 yıl ceza isteniyor
Abone ol
​İtalya'da aşırı sağcı Lega Nord Partisi'nin lideri Matteo Salvini'nin İçişleri Bakanı olduğu dönemde 116 göçmeni ölüme terk ettiği suçlamasıyla cumartesi günü hâkim karşısına çıkarılacak.

Salvini, geçen yıl içişleri bakanı olduğu sırada 116 göçmenin İtalyan Gregoretti sahil güvenlik gemisinden inmesine engel olmak için yetkilerini kötüye kullanmakla suçlanıyor.

Sosyal medya hesabı üzerinden çarşamba günü yaptığı paylaşımda destekçilerini miting yapmaya çağıran Salvini, "Oraya çıkıp İtalya'yı ve İtalyanları müdafaa ettiğim için suçlu olduğumu söyleyeceğim. Ülkemin haysiyetini korumak bir senatör, bir bakan ve hepsinin ötesinde bir İtalyan olarak görevim olması nedeniyle böyle davrandım" ifadesini kullandı.

Aşırı sağcı ve göçmen karşıtı İtalya'nın Kardeşleri Partisi'nin lideri Giorgia Meloni ve eski başbakanlardan Silvio Berlusconi, miting çağrısına olumlu yanıt vererek Salvini'yi destekleyeceklerini açıkladıkları belirtildi.

Geçen yıl çoğu Sudanlı olmak üzere Afrika'nın birçok yerinden gelen ve aralarında 15 çocuğun da bulunduğu mülteciler, Akdeniz'de 5 gün geçirdikten sonra düzenlenen iki ayrı operasyonla kurtarılmıştı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Somalide istihbaratçılara saldırı: 2 ölüÖnceki Haber

Somalide istihbaratçılara saldırı: 2 ölü

Neçirvan Barzani: “Kürdistan Bölgesi ve Irakın huzuru korunmalıdır”Sonraki Haber

Neçirvan Barzani: “Kürdistan Bölgesi ve...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar