Köpek Sahiplendirme

Eski hükümlüler iş kurup istihdam sağladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Eski hükümlüler iş kurup istihdam sağladı
Abone ol
Erzurum ve Aydın’da farklı tarihlerde tahliye olan iki eski hükümlü, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Koruma Kurulu ve İŞKUR desteğiyle devlet hibelerinden yararlanarak kendi işlerini kurdu.

Erzurum’da eski hükümlü Adem Kaya, eski hükümlülere yönelik iş kurma projesinden yararlanarak,  2 yıl önce devletten aldığı hibe sayesinde besiciliğe başladı.

Cezaevinden tahliye olduğunda iş bulmakta sıkıntı yaşayan Kaya, katıldığı girişimcilik kursunda, Ceza ve Tevfik Evleri Genel Müdürlüğü ile İŞKUR Genel Müdürlüğü arasında imzalanan projeden yararlanmak için başvurdu.

Erzurum Denetimli Serbestlik Koruma Kurulu'ndan uzmanların desteğinde hazırladığı projeyle devletten 26 bin 500 lira hibe alan Kaya, büyükbaş hayvan besiciliğine başladı.

Aile geçimini besicilikle sağladığını belirten Kaya, “Hibe almasaydım kötü bir hayatımız olacaktı. Bunların sayesinde maddi olarak durumumu düzelttim. Gelecek bir yol haritası izliyorum. Hayvanlar ve buzağılarıyla geçimimizi sağlıyoruz. Hibe desteği almadan iş başvurusu yaptım. Yanlış gözle bakıyorlar ama şimdi kendi işimde çalışıyorum ve hayvancılığın yanında çiftçilik de yapıyorum. Bu proje sayesinde kalkındık. Devlet bana büyük bir fırsat sağladı. Allah devletimize zeval vermesin.” dedi.

Aydın'da ise 12 yıl cezaevinde kaldıktan sonra tahliye olan Özden Güney, devletten aldığı 13 bin liralık hibeyle 4 yıl önce açtığı iş yerinde bir kişiye de iş imkanı sağladı.

Tahliye olduktan sonra mesleği olan demirciliği yapmak isteyen fakat maddi imkansızlıklar nedeniyle bunu başaramayan Güney, Aydın Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Koruma Kurulları Bürosu'na başvurarak, proje hazırladı. Güney, İŞKUR üzerinden başvuru yaptığı projenin kabul edilmesinin ardından 13 bin liralık hibe aldı. Aydın Demirciler Sitesi'nde kendi iş yerini kuran ve 1 kişiye de istihdam sağlayan Güney, "Devletimizin hükümlülere yönelik desteklerini öğrendim. Ben de bundan faydalandım ve kendi iş yerimizi açtım. Bu iş yerini açtığımdan beri herhangi bir suça karışmadan ekmeğimin peşinde oldum. Allah devletimizden razı olsun. Büyüklerimizin bize böyle bir imkan sağlamasından dolayı çok mutluyum ve memnunum.” dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Bakan Akar: “Oruç Reis için gerekli tüm tedbirler alındı”Önceki Haber

Bakan Akar: “Oruç Reis için gerekli tüm...

Batman Üniversitesi Rektörü Durmuştan adaylara çağrıSonraki Haber

Batman Üniversitesi Rektörü Durmuştan ad...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar